Warszawiacy chcą referendum w sprawie Lotniska Chopina!

     Na  grupie: Warszawa. Mieszkańcy Warszawy i okolic zadane zostało pytanie  czy chcieliby referendum w sprawie likwidacji stołecznego lotniska Chopina. Zdecydowana większość jest za referendum. Poniżej przedstawiamy argumenty, jakie przytoczyli Czytelnicy.

 1. Jesteśmy warszawiakami to z narzucaniem nam swojej woli przez władze nie poradzimy sobie ? To tu jest najwięcej wykształconych i inteligentnie myślących mieszkańców . My się nie tylko modlimy my myślimy i działamy !!!!!! Jak nie my to kto ??
 2. Moim zdaniem lotnisko Chopina powinno zostać, to niesamowite ułatwienie dla wielu podróżujących, że lotnisko jest blisko centrum Warszawy.
 3. Jaki jest sens likwidacji lotniska żeby zbudować kolejne? Przecież jest jeszcze Modlin, Radom.
 4.  Powinno byc referendum. Stolica bez lotniska????
 5. Tak . Niech Warszawiacy się wypowiedzą w końcu to tereni przez nas zamieszkały . Nasza uciążliwość i nasza dogodność . Stolica bez lotniska ????? Nikt nie mówi ze lotnisko w centrum to dobre rozwiązanie ale to obrzeża wwy . Jednak wwa a nie pcim dolny
 6. Odległość, koszty, wygoda podróżnych, Stolica, miejsca pracy, przyzwyczajenie przewoźników, istniejąca infrastruktura i usługi z lotniskiem związane,
 7. Podobno jesteśmy w Europie. Europejska Stolica bez lotniska. Nie no, przepraszam. Okęcie było jest i będzie potrzebne. Tak dla referendum, nie dla Baranowa!
 8.  Referendum po to żeby mieć szanse powiedzieć rządzącym ze chcemy utrzymać naszego Chopina .
 9. Nigdzie na świecie nie zamyka się dobrze funkcjonującego lotniska… widziałam lotniska o standardach dużo gorszych, a dobrze funkcjonujące… Co to jest za pomysł w ogóle. Nie możemy mieć 4 lotnisk? Oczywiście że powinno być referendum, bo innej formy pytania nas o zdanie nie ma, a tu ktoś o czymś decyduje narzucając swoje zdanie.
 10. Czemu zamykać?! Lotnisko nie jest od dziś tylko już dłuższy czas. Infrastruktura się rozwija, mi ono nie przeszkadza, mieszkanie wybrałam z dala od lotniska i nie odczuwam jego położenia. Lotnisko musi być! Rozwój miasta !
 11. Tak, bo to obywatele powinni zdecydować, co jest dla nich wygodniejsze.
 12. Tak, ponieważ jestem fanem lotnictwa i często tam jeżdże. Jest bardzo dobry dojazd: autobusy, KM, SKM i Taxi
 13. Tak dla referendum!!! Kolejny debilny pomyśl.Po co budowac kolejne lotnisko skoro mamy sprawne lotnisko w samej Warszawie, które jest w stanie poradzić sobie z natężeniem ruchu lotniczego.Zaleta Chopina jest też stosunkowo bliska lokalizacja dla mieszkańców Wawy.Moim zdaniem port lotniczy w dużej odległości od Wawy sprawi ze bezsensowne/nieoplacalne czasowo staną sie loty krajowe.

za; https://warszawawpigulce.pl/warszawiacy-chca-referendum-w-sprawie-lotniska-chopina/

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski