Jaki: Chciałbym, żeby z Kartą Warszawiaka można było dojechać na CPK za darmo

Darmowy dojazd do CPK?

    Kandydat na prezydenta stolicy w rozmowie z Dominiką Wielowiejską podkreślił, że Lotnisko Chopina nie ma już możliwości rozwojowych:

– Okęcie może zostać, ale tylko jako lotnisko lokalne. Warszawiacy zasługują na lotnisko, które będzie mieć dużo więcej połączeń niż dzisiaj, które będzie miało gęstszą siatkę godzinową połączeń, tak żeby to było komfortowe dla mieszkańców Warszawy, ale też miejsce, gdzie będzie można szybciej dojechać niż na Okęcie – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Jednocześnie Patryk Jaki deklaruje, że jeśli wygra wybory w Warszawie, to zapewni darmowy dojazd do CPK. – Chciałbym, żeby z Kartą Warszawiaka można było dojechać na lotnisko za darmo – obiecał kandydat PiS. Zdaje się jednak, że polityk nie konsultował tego z ZTM. – Nie komentujemy tej obietnicy wyborczej, ponieważ nie wiemy, na bazie jakich obliczeń ona powstała. Ewentualne poszerzenie strefy biletowej musi być za każdym razem poprzedzone szczegółowymi badaniami i wyliczeniami – mówi Michał Grobelny, rzecznik prasowy ZTM. 

za; Transport Publiczny

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski