Urzędy będą czynne do 20.00, aby każdy mógł załatwić swoje podstawowe sprawy – zadeklarował Patryk Jaki

    – Chciałbym zaproponować zmianę filozofii w myśleniu o pracy urzędników, Urzędu Miasta. Chciałbym zadeklarować bardzo konkretnie, że jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, to urząd miasta będzie funkcjonował inaczej. Będzie przyjazny dla obywatela – zapowiedział Jaki w czasie porannej konferencji prasowej.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zaproponował trzy zmiany w urzędach. Jeden z nich to wizyty domowe urzędników dla seniorów i osób niepełnosprawnych. – W tej chwili funkcjonuje to słabo i dotyczy tylko dowodów osobistych – ocenił. – My będziemy chcieli rozszerzyć ten program w taki sposób, trzeba go zmienić całkowicie, aby wszystkie podstawowe sprawy, np. dla osób, które są uwięzione w domu, będzie można załatwiać poprzez przyjazd urzędnika do danej osoby do domu – zapowiedział.

    Druga z propozycji to otwarcie urzędów w dwa dni w tygodniu do godz. 20.00. – W tej chwili tylko w jeden dzień jest czynny urząd do 18:00, tak to generalnie są czynne do 16:00. To za mało, warszawiacy tak nie pracują – mówił Jaki.

– Warszawa jest miastem specyficznym. Tutaj ludzie pracują bardzo długo, ciężko po to, żeby spłacać swoje kredyty, żeby poprawiać jakość swojego życia, dlatego urzędy muszą się dostosować do systemu pracy warszawiaków. W związku z powyższym chciałbym zadeklarować, że urzędy będą czynne dłużej i będą otwarte dla warszawiaków – ogłosił kandydat Zjednoczonej Prawicy.

za; Życie Warszawy

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski