Ratusz odmówił dotacji festiwalowi LGBT.

    Jak dowiedział się Portal WarszawskiDepartament Kultury miasta stołecznego Warszawy nie przyznało funduszy jedynemu stołecznemu festiwalowi środowiska LGBT. W tym roku jest to już jego 8. edycja! Organizator festiwalu wnioskował o publiczne pieniądze w ramach wydarzenia kulturalnego.

Zdumiewa fakt ten w świetle propagandy, które miasto uprawia w temacie uchodźców. Hanna Gronkiewicz Waltz poucza nas jak mamy myśleć, buduje narrację oblężonego miasta przez katolickich faszystów, homofobów i antysemitów, a sama od lat nie umie dać świadectwa osoby tolerancyjnej i otwartej.  Szczególnie w kontekście ostatnich dwóch filmów o uchodźcach i geju w piekarni, na które dała również nasze pieniądze i ochoczo je promowała w publicznej przestrzeni.

To się nazywa życie w świecie równoległym. Wiarygodność tej Pani, nawet w tym temacie, jest żadna!

    Festiwal jako jeden z nielicznych w Polsce odbywa się w 8 miastach. Warszawa, 20 – 27 kwietnia, Kinoteka Poznań, 20 – 26 kwietnia, Kino Muza Łódź, 20 – 26 kwietnia, Kino Bodo Katowice, 20 – 29 kwietnia, Kino Kosmos Wrocław, 20 – 22 kwietnia, Kino Nowe Horyzonty Lublin, 23 kwietnia – 14 maja, Chatka Żaka Gdańsk, 27 kwietnia – 3 maja, Klub Żak Łódź, 5 – 20 maja, Kino Przytulne, Kraków, 7 – 10 maja, Kino Pod Baranami.

grafika; LGBT Film Festiwal

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski