JAKO PIERWSI ZNAMY NOWĄ LOKALIZACJĘ PARKU MINIATUR! TYLKO U NAS

Jako pierwsi znamy dokładne miejsce, gdzie będziemy mogli znów oglądać Park Miniatur, o którym Portal Warszawski bardzo często pisze. Słaliśmy również w świat petycję aby ratować to niezwykłe dzieło, które straciło swoją przestrzeń, gdzie miłośnicy Warszawy mogli studiować w szczegółach naszą przedwojenna architekturę.

Przypominamy, że to dzieło miłośników Warszawy, można było oglądać w secesyjnym budynku d. Banku Landaua, przy ul. Senatorskiej.

Nowa lokalizacja Parku miniatur to ogródek Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy Krakowskim Przedmieściu 66 – mówi specjalnie dla Portalu Warszawskiego, Rafał Kunach, dyr. Zarządzający. Umowa najmu jest podpisana na 6 miesięcy, ale możemy zostaniemy dłużej. Miejsce jest wyjątkowe a my chcemy już jak najszybciej zacząć funkcjonować w nowej przestrzeni, dodaje p. Kunach.

Obecnie w ekspozycji Parku Miniatur znajduje się dziesięć miniatur warszawskich budynków z XVII i XVIII wieku. Są to między innymi; Giełda Warszawska,  kamienica Granzowa, Pałac Lubomirskich, Pałac Saski, Żelazna Brama czy Teatr Letni.

My park Miniatur kochamy!

PW

zdj. Rafał Kunach

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski