Nie jest tajemnicą, kogo PiS wystawi jako kandydata na prezydenta Warszawy

    Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”, który ukazał się w środę podkreślił, że ostateczna decyzja, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta stolicy, nie została podjęta, ale to „bardzo szybko nastąpi”. „Nie jest tajemnicą, że wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Gdybyśmy kierowali się jedynie sondażami – dziś przecież wszystkie partie je przeprowadzają – to należałoby ocenić, że szanse tego drugiego w rywalizacji o prezydenturę stolicy są większe” – powiedział Kaczyński.

„Sęk w tym, iż wyrazistość pana Jakiego ma zdolność mobilizującą nie tylko jego zwolenników, lecz także przeciwników. Michał Dworczyk zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie dzisiejszego elektoratu PiS w stolicy” – ocenił Kaczyński. Podkreślił jednocześnie, że ostatecznej decyzji na razie nie ma.

„Oczywiście zawsze bardzo miło jest usłyszeć jakiś komplement pod własnym adresem, natomiast (…) decyzja jeszcze nie zapadła” – powiedział Dworczyk w środę wieczorem.

za PAP

zdj. Fakt

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski