Przedłużono śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

Śledztwo ws. śmierci działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów Jolanty Brzeskiej zostało przedłużone do końca września 2018 r. Powołano m.in. biegłych z zakresu pożarnictwa: mają oni zbadać okoliczność śmierci kobiety.

Ostatni termin, jaki Prokuratura Regionalna w Gdańsku wyznaczyła na prowadzenie śledztwa w tej sprawie mija ostatniego dnia marca. Jak poinformował rzecznik prasowy tej prokuratury Maciej Załęski, czynności w sprawie trwają, a śledztwo przedłużono do 30 września.

Powołując się na dobro postępowania prokuratorzy bardzo oszczędnie informują media o przebiegu śledztwa i podejmowanych w nim czynnościach. Zaznaczają, że wiele z nich ma charakter niejawny.

Załęski przekazał, że w ostatnich tygodniach powołano między innymi biegłych z Zakładu Badania Pożarów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Mają oni wydać opinię dotyczącą „okoliczność przebiegu zdarzenia, w wyniku którego zginęła Jolanta Brzeska”.

Rzecznik poinformował także, że prokuratorzy zlecili dodatkowe ekspertyzy, w tym uzupełniającą analizę zabezpieczonego monitoringu ulicznego oraz nagrań audiowizualnych, a także rekonstrukcję przebiegu zdarzenia w technice 3D. Jak zaznaczył Załęski, część czynności realizowana jest też w ramach pomocy międzynarodowej.

Przy sprawie pracuje specjalny zespół funkcjonariuszy, w skład którego wchodzą m.in. policjanci CBŚ w Gdańsku oraz Warszawie, a także z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i warszawskiej komendy miejskiej. Funkcjonariuszy i prokuratorów wspomagają też analitycy kryminalni, którzy na bieżąco kompleksowo analizują przebieg postępowania.

Do końca lutego w sprawie przesłuchano ponad 170 osób i uzyskano kilkadziesiąt opinii biegłych z różnych specjalności, w tym genetyki, psychologii, fizykochemii, informatyki i teleinformatyki. Zlecono też wiele badań, w tym fizykochemicznych, daktyloskopijnych, DNA czy mechanoskopijnych.

więcej tu; https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2076486,Przedluzono-sledztwo-ws-smierci-Jolanty-Brzeskiej-Pomoga-biegli-z-zakresu-pozarnictwa

za PAP i Polskie Radio

zdj. za wikipednia

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski