O nas

    Portal Warszawski powstał 7 lata temu, a dokładnie pierwszy wpis na tak zwanej grupie, pojawił się 3 maja 2014 roku! W grudniu 2013 roku odebrałem licencję przewodnika. Strona internetowa ruszyła w kwietniu w 2018 roku.

 

Kim jestem?

    Nazywam się Daniel Echaust, jestem licencjonowanym przewodnikiem miejskim polsko i anglojęzycznym, a we własnym zakresie szkoliłem się w Mazowszu. Jestem również historykiem sztuki i właścicielem Portalu Warszawskiego

      Urodziłem się i wychowałem na Mokotowie. Pochodzę z bardzo patriotycznej rodziny, od pokoleń żyjącej i pracującej w tym mieście i dla tego miasta! Moi przodkowie są autorami bardzo znanych i ważnych symboli Warszawy.

 
– w drugiej połowie XVIII wieku roku nasz krewny, Wojciech Bogusławski  stworzył Teatr Narodowy,
 
– w 1937 roku Ludwika Nitschowa  (u nas w domu mówiło się o niej ciocia) wyrzeźbiła pomnik Syreny, który  z mieczem w dłoni pilnuje miasta  nad Wisłą,
 
Maria Łozińska-Echaust, moja babka,  jako 23-letnia minerka walczyła  w Powstaniu Warszawskim a po wojnie,  przez 30 lat, była przewodnikiem. Pod koniec życia odznaczona medalem Polonia Restituta.

 

Moja praca społeczna na rzecz Warszawy

 
Dzięki mojej inicjatywie kilka  obiektów zostało wpisanych   na listę zabytków;
 
W 2020 roku dzięki mojej inicjatywie zrewitalizowano teren na historycznej Skarpie pod  Zamkiem Ujazdowskim,
 
W 2018 roku dzięki mojej inicjatywie wpisano zabytkowe bruki i rynsztoki na listę zabytków,
 
– wznowiono rewitalizacją budynek Prudential, również jest w tym moja niemała zasługa.
 
–  a doceniając moją społeczną otrzymałem od miasta, tytuł   Społecznego Opiekuna Zabytków. (Tu więcej na temat mojej działalności https://portalwarszawski.com.pl/category/zabytki/page/6/ )
 

Jestem społecznikiem służącym mojej Warszawie,  niezwiązanym z żadną partią, ruchem czy organizacją. Jestem całkowicie niezależnym człowiekiem, stąd nie boję się mówić i pisać o tym,  o czym inni najchętniej by zapomnieli!

 

Skąd pomysł?

     Duże wewnętrzne przeżycie spowodowało, że po kilkunastu latach pracy w mediach i marketingu, osiągając absolutne szczyty, zrezygnowałem z pracy w branży i postanowiłem radykalnie zmienić swoje życie. Portal Warszawski mi w tym bardzo pomógł. Jestem jego jednoosobowym autorem, ale Portal Warszawski to również inni ludzie piszący do PW, i działający w naszym stowarzyszeniu.  W ciągu paru lat PW skupił wokół siebie wspaniałe osobowości, które mają duży wkład w istnienie tejże marki.

    Nie interesuje nas teoretyzowanie, a jedynie działanie.  Dlatego też Portal Warszawski ma służyć miastu i swoim mieszkańcom. Oczywiście w ramach akceptowalnych przez nas formach i bliskiego nam światopoglądu.

Apel do sympatyków PW

Niestety, cały czas nie mogę wrócić jeszcze do pracy i zarabiania niezbędnych pieniędzy do życia, i nic nie wskazuje żeby to się szybko zmieniło. A nasza redakcja musi trwać, dla dobra miasta! Wszystko niestety w rękach pandemii. Dodatkowo FB i lewaccy aktywiści zgłaszają nasze konto na serwisie do banowania, i przez kolejne tygodnie mamy bardzo ograniczone możliwości dotarcia do szerszej grupy czytelników!

 
 

Prośba o wsparcie

 
? Czas mój, naszej redakcji skupiamy na działaniach stricte pro publico bono, ale chcielibyśmy przeżyć ten trudny okres. Kolejny lockdwon to kolejny poważny cios dla mnie, i mojej redakcji, tym bardziej że nie mogę organizować spacerów ani wycieczek.
 
? Jeśli lubisz nasz portal, wspierasz nasze działania, prosimy pokornie o pomoc.
 
? Może być Patronite.pl, może być inna forma pomocy, z której wielu z Was korzysta, czyli bezpośredni numer konta;
 
(61102049000000890231388541 PKO BP)
 
? Napisałem wyjątkowo szczerze, i od serca, ale jest naprawdę źle. A my obiecujemy, że nie osiądziemy na laurach.
 
? Za każdą formę pomocy, którą nas wspieracie, Bóg zapłać.
 
Daniel Echaust, naczelny
 
Tu o tym co robimy ⤵️
 

tu nas znajdziesz: Portal Warszawski

One thought on “O nas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *