Różne są opinie jak wypadł Trzaskowski na spotkaniu ze Sławomirem Mentzenem. Nie chcemy rozstrzygać czy był bardziej cudowny, czy bardziej wspaniały, pozostawiamy to mediom w likwidacji. Chcemy tylko zwrócić uwagę, że tym razem wyjątkowo kandydat Tuska ma własną ugruntowaną opinię na jakiś temat i jest to z gruntu opinia błędna. Chodzi o przyjęcie Ukrainy do NATO i UE, zwłaszcza do NATO.
Czy polski lotnik poleci nawet na drzwiach od stodoły?
Należy tu przypomnieć, że sojusz NATO to najbardziej elitarny sojusz obronny jaki obecnie istnieje, gdzie głównym gwarantem bezpieczeństwa są bez wątpienia Stany Zjednoczone Ameryki. Bardzo upraszczając całą sytuację, po upadku Związku Radzieckiego powstały nowe państwa w tym Ukraina. Przez lata była państwem satelickim dla Rosji, aż do czasów prorosyjskiego rządu Ukrainy, który został obalony i wybrano polityków nieprzyjaznych Rosji. Rosja odebrała to jako zachwianie równowagi sił, a po deklaracjach Ukrainy o chęci wstąpienia do NATO. Rosja rozpoczęła wrogie działania wobec Ukrainy, aż do pełnoskalowej wojny, która trwa do dzisiaj. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby Ukraina była w stanie wojnę wygrać, pomimo niezwykle bohaterskiej obrony, nie jest w stanie odzyskać utraconych terenów i dalej traci nowe.
Stany Zjednoczone podejmują niezbyt udane próby zakończenia tego konfliktu, w tym jako argument za pokojem zagwarantowały Rosji, że Ukraina nie będzie członkiem NATO. Pan Trzaskowski ma w nosie wysiłki USA na rzecz zakończenia wojny mimo, że nie ma żadnego umocowania do zabierania głosu kto jest, był, czy ma być członkiem NATO. Niestety, równie głośno podważa deklaracje prezydenta USA, a jednocześnie twierdzi, że ma z nim doskonałe stosunki, bo nigdy mu nie naubliżał tak jak jego szef Tusk. Ale nie potrafił w żaden sposób wyjaśnić dlaczego naszą racją stanu ma być Ukraina w NATO i w jaki sposób ma to podnieść nasze bezpieczeństwo. Podobnie nie wyjaśnił jak sabotowanie rozmów pokojowych prowadzonych przez USA ma podnieść nasze bezpieczeństwo i poprawić stosunki dyplomatyczne z prezydentem Stanów Zjednoczonych, którego bezpośredni szef Trzaskowskiego nazwał ruskim agentem.
Abstrahując już od tego, że w panteonie bohaterów narodowych Ukrainy są zbrodniarze wojenni odpowiedzialni za ludobójstwa popełniane na ludności polskiej w czasie II wojny światowej, którzy byli jednocześnie żołnierzami niemieckiej SS najbardziej bestialskiej formacji zbrojnej, popełniającej niezliczone zbrodnie wojenne nie tylko w Polsce. Nie oceniamy, możemy tylko współczuć naszym sąsiadom, że nie mają lepszych wzorców. Natomiast przyjrzyjmy się obecnej sytuacji Ukrainy. Wyraźnie przegrywa wojnę, jedyna dla Ukrainy nadzieja na pokonanie Rosji, to właśnie wciągnięcie NATO do aktywnego udziału w wojnie z Rosją z bronią w ręku. Każdy pamięta jak ukraiński pocisk wleciał do Polski i zabił dwie osoby. Prezydent Ukrainy na wszelkie sposoby zapewniał, że był to pocisk Rosjan, do czasu aż Biden, prezydent USA, musiał sprostować prezydenta Ukraina i okazało się, że jednak pocisk był Ukraiński.
Nie można mieć pretensji do krwawiącej Ukrainy, że próbuje rozszerzyć front wojny na kolejne kraje, gdzie my niestety jesteśmy najlepszym z ich punktu widzenia kandydatem. Mamy naiwnych, czy wręcz głupiutkich polityków, duże zasoby ludności do wykorzystania jako mięso armatnie i bezpośrednią granicę z Rosją i Białorusią. Zastanawialiście się dlaczego Tusk pojechał w wagonie bagażowym na Ukrainę z tak zwaną grupą chętnych, do czego jest chętna ta grupa i dlaczego Trzaskowski nie chciał u Mentzena zadeklarować że nie wyśle wojsk na Ukrainę? Czy nie dlatego że już wie że wyśle? Nawet jeśli Ukraina podpisze z Rosją zawieszenie broni, to konflikt między Ukrainą i Rosją się nie zakończy. W każdej chwili może się ponownie rozpocząć. Żaden inny kraj przyfrontowy nie wyrywa się do wprowadzania wojsk na Ukrainę. Francja czy Anglia jeśli chcą szukać na Ukrainie przygód to wiele nie ryzykują. W razie czego zabiorą żołnierzy, no może nie wszystkich, bo pewnie wielu na Ukrainie zginie, ale Rosja nie zaatakuje ich terytoriów, bo oddzielają ich od Rosji kraje bałtyckie – Polskę, Finlandię, Szwecje, Niemcy. My mamy poza Ukrainą najdłuższą bezpośrednią granicę z Rosją i Białorusią, która może warto wspomnieć też jak ognia unika zaangażowania się militarnego w Ukrainie.
Pożyteczny idiota Trzaskowski zawsze do usług?
Wygląda na to, że jesteśmy jedynym pozostałym na placu pożytecznym idiotą, którego Ukraina może wykorzystać do włączenia NATO w ten krwawy konflikt. Mentzen próbował to tłumaczyć Trzaskowskiemu, ale to była przysłowiowa „krew w piach”. Żebyśmy tego porównania mogli nadal używać tyko jako metafory, może lepiej nie stawiać na czele naszych sił zbrojnych harcerzyka, który może i ma dobre intencje, ale całe życie hodowany w mydlanej bańce, ma przekonanie, że aktywna polityka zagraniczna to być miłym dla wszystkich, a w razie wątpliwości, to Tusk wychyli się z wagonu towarowego i powie mu co ma robić.
Trzaskowski nie rozumie, że przyjęcie Ukrainy do NATO oznacza nieodwracalnie wojnę NATO z Rosją, a USA może nie być wyrywne do pomocy, w sytuacji kiedy nieodpowiedzialny narcyz rozpocznie III wojnę światową, bo myślał że tak wypada. To są zbyt poważne decyzje, żeby powierzać je pięćdziesięciolatkowi o mentalności dziecka. Dodatkowo deklaracje Trzaskowskiego są sygnałem dla Rosji, że nie może zakończyć wojny, bo wtedy Ukraina zostanie przyjęta do NATO. W takiej sytuacji o wiele rozsądniej jest prowadzić wojnę bez przerwy, aż do całkowitego wchłonięcia Ukrainy, której bez terytoriów nie będzie można do NATO przyjąć. No chyba że razem z Rosją, jeśli de facto Ukraina będzie znowu jej częścią.
Głupie wypowiedzi Trzaskowskiego mogą jedynie wpłynąć na przedłużanie wojny i wycofanie się USA z rozmów pokojowych. Czy taka jest nasza racja stanu? No chyba, że faktycznie Trzaskowski powie Trumpowi, że ma dać gwarancje bezpieczeństwa Ukrainie, bo to on Trzaskowski tak zdecydował,
A to fragmenty rozmowy Mentzena z Trzaskowskim dotyczące Ukrainy w linku:
https://www.youtube.com/watch?v=I0Z5dCpgS_U
Jakże beznadziejnie infantylny i niedojrzały życiowo jest kandydat Tuska na zwierzchnika polskich sił zbrojnych. Kiedy mówi o Piłsudskim, to nie można się oprzeć wrażeniu, że Piłsudski to by nawet po jego grzbiecie na konia nie chciał wsiadać. Jak nic Trzaskowski funkcjonuje w jakiejś równoległej rzeczywistości, ale jego działania mogą mieć totalnie destrukcyjny wpływ na naszą rzeczywistość.
🔷 WPIERAJ Portal Warszawski, niezależne medium, które prawdziwie służy warszawiakom i Warszawie. Możesz nam się odwdzięczyć i i postawić nam kawę: https://buycoffee.to/portalwarszawski
Lub skorzystać bezpośrednio z konta o numerze: 61102049000000890231388541

Portal Warszawski. O krok do przodu