Dlaczego władze miasta pozbawiają 2 mln. mieszkańców miejsca rekreacji?

    Wczoraj Portal Warszawski pisał o problemie zamkniętego basenu, który podjęli Ochocianie Sąsiedzi, https://portalwarszawski.com.pl/2018/06/05/ochocianie-sasiedzi-chca-otwarcia-basenu-na-szczesliwicach/.

Na nasz wpis zareagowali nasi czytelnicy, którzy uświadomili nam, że problem jest poważny i…NIEZROZUMIAŁY!

„Boiska szkolne które są zamykane na weekendy i popołudnia”,

„To samo jest w Śródmieściu Południowym Poznańska, Koszyki nie ma ani jednego boiska ani placu zabaw ogólnie dostępnego dla dzieci. Jeśli są to tylko przy szkołach i np w weekendy są zamknięte….Orilk w Śródmieściu Południowym ? Najbliższy na Agrykoli czyli dzieciak ma jechać komunikacją miejską ok 20 – 30 min żeby pokopać piłkę…..”

    „Szkoła przy księdza Skorupki (boczna od Hożej) spróbujcie zagrać na boisku w weekend …..Zamknięte na 4 spusty. Ja rozumiem, że trzeba pilnować pięknej nowej nawierzchni, ale może jakiś Orlik pod nadzorem.  http://www.sp203.edu.pl/


    Szkoła numer 1 przy Wilczej, o ile mi wiadomo to samo.
Nie wiem, jak wygląda boisko szkolne przy dawnej Hoffmanowej na Emilii Plater. Nie wiem czy jest ogólnie dostępne, czy nie.
No i przedszkola, żeby Wam nie przyszło iść tam na plac zabaw w weekend i po godzinach #niedasie


     Przedszkole na Wilczej
http://www.wikom.pl/p33w-wa/


    Przedszkole przy Emilii Plater w weekend i po godzinach pracy #niedasie
http://www.wikom.pl/emilka34w-wa/Kontakt.htm


     „Miał być plac zabaw obok skweru „Zaręby Piorun”, ale „ponoć” znaleziono niewypał, i ponoć jednemu właścicielowi psa miały’ bawiące się dzieci przeszkadzać i placu nie ma.
A zapytajcie np. czy dzieci z pobliskich szkół mają zajęcia w Pałacu Młodzieży na basenach ? O ile wiem nie. Na pewno nie te ze Śródmieścia Południowego. Po południu są zajęcia „dodatkowe”, a jak wykorzystywana jest ta powierzchnia w ciągu dnia?”

    „2 miliony mieszkańców, a baseny Wisła nad Wisłą częściowo zasypano, bo ktoś nie umiał zachęcić do korzystania i utrzymać było ciężko… a w Wiśle jeszcze długo kąpać się nie będziemy. Ludzie chcą się pluskać, chłodzić, bawić w wodzie i gdzie to robić? Potrzebne są odkryte baseny, łatwo dostępne latem”.

    Urząd Gminy Śródmieście ma kulturę fizyczną w nosie……Tak jak pisałam jak masz lat naście i mieszkasz na Marszałkowskiej to płatne zajęcia, albo wycieczka na Agrykolę, nie ma nic nawet siłowni pod chmurką….#niedasie

Fakt, miasto dba o mieszkańców!

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski