Szpiegowo wraca do mieszkańców Warszawy i Policji

Budynki przy ul. Sikorskiego w Warszawie, czyli tak zwane „Szpiegowo” za komuny były zamieszkałe przez pracowników rosyjskiej ambasady i przedstawicielstw handlowych. Zbudowano je na mocy umowy o wymianie gruntów pod przedstawicielstwa handlowe podpisanej z ZSRR w 1974 r. przez ekipę Edwarda Gierka. W 1992 r. polskie MSZ uznało, że Rosjanie użytkują niektóre działki niezgodnie z umowami z lat 70., więc powinny „pilnie być przejęte przez Skarb Państwa”. Budynki przy ul. Sobieskiego opustoszały, i właśnie wróciły do prawowitego właściciela, czyli miasta Warszawy.

Miasto zwiększy zasób mieszkań komunalnych oferowanych mieszkańcom

Zdecydowałem o przekazaniu Miastu Stołecznemu Warszawa tzw. Szpiegowa, czyli budynków przy ulicy Sobieskiego 100 zajmowanych przed laty przez Rosję. Od początku rozmów z Prezydentem Rafał Trzaskowski byliśmy zgodni, że to miejsce powinno być wykorzystane z korzyścią dla mieszkańców stolicy. I tak się stanie Po remoncie miasto zwiększy zasób mieszkań komunalnych oferowanych mieszkańcom.

Bezpieczeństwo jest priorytetem rządu, dlatego zależało mi na zabezpieczeniu mieszkań dla funkcjonariuszy Stołecznej Policji, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, turystów i gości odwiedzających stolicę Polski
 I będzie to możliwe na mocy porozumienia, które dziś podpisaliśmy! Miasto Warszawa udostępni na potrzeby policji 40 mieszkań ze swojego zasobu. To przykład skutecznego dialogu administracji rządowej z samorządem – powiadomił Wojewoda Mazowiecki, Mariusz Frankowski.

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Wspieraj niezależne warszawskie media.

Dzięki Tobie możemy pełnić naszą misję

Konto do wpłat: 61102049000000890231388541

w tytule wpłat: Darowizna

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły