Porody w wodzie – od teraz w Szpitalu na Karowej ((Szpital Kliniczny im. księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie)

Poród w wodzie to jedna z alternatywnych i uznanych form porodu fizjologicznego. Metoda ta polega na zastąpieniu łóżka szpitalnego specjalną wanną wypełnioną wodą o temperaturze zbliżonej do tej, którą ma nasze ciało. Woda w wannie jest systematycznie oczyszczana podczas trwania porodu. Ta metoda jest całkowicie bezpieczna dla noworodka.

Z wody do wody

Poczucie lekkości ułatwia pacjentce dobranie dogodnej pozycji przy porodzie przez co sprzyja poszerzaniu wymiarów miednicy, a tym samym adaptację dziecka do kanału rodnego. Korzyścią dla dziecka z porodu „z wody do wody” jest tłumienie dźwięków, światła i pierwszego szoku. Ciepła woda łagodzi przebieg porodu i skraca jego czasmówi Aneta Balcerzak, położna bloku porodowego ze Szpitala na Karowej.

Ciepła woda zwiększy komfort rodzących, zmniejszy dolegliwości bólowe i pomoże sobie z nimi radzić. Ta metoda poprawia również elastyczność tkanek krocza i pochwy co umożliwi ochronę i zmniejszy ryzyko jego urazów. W czasie porodu do wody mięśnie się rozluźniają, a poziom napięcia, lęku i stresu zmniejsza sięmówi Małgorzata Knaś, położna bloku porodowego ze Szpitala na Karowej.

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski