Już jutro ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca,  ulicami Warszawy wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja będzie się odbywać pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. Jest to jeden z kilkudziesięciu marszów mających w tych dniach miejsce w wielu miastach Polski. Warszawskie wydarzenie poprzedzi Msza Święta, która zostanie odprawiona o 11:30 w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Ok. 12:30 z placu wyruszy Marsz, który dotrze przed Belweder.

Podczas warszawskiego Marszu wybrzmi dzwon „Głos Nienarodzonych”, który budził sumienia parlamentarzystów podczas naszej pikiety zorganizowanej przed Sejmem 11 kwietnia

W imieniu Centrum Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który już w najbliższą niedzielę 16 czerwca przejdzie ulicami Warszawy i 15 innych polskich miast.  Po połączeniu naszych organizacji – w tym roku po raz pierwszy organizujemy wspólnie to wielkie, rodzinne święto, w ramach którego chcemy dać świadectwo swego przywiązania do cywilizacji życia oraz normalnej rodziny – matki i ojca, którzy wspólnie wychowują swoje dzieciczytamy w komunikacie prasowym.

Najbliższa niedziela to marszowa kulminacja, ale 35 marszów w obronie życia i rodziny już przeszło ulicami innych miejscowości od początku kwietnia, a kilkadziesiąt kolejnych jest już zaplanowanych na nadchodzące trzy miesiące.  To prawdziwa fala życia, rodziny i patriotyzmu!
Wierzymy, że ciężka praca naszych współpracowników i wolontariuszy przyniesie wspaniały rezultat a tegoroczny stołeczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie znakiem dla rządzących, jak bardzo cenimy życie dzieci nienarodzonych oraz nasze przywiązanie do normalnej rodziny z mamą, tatą i ich dziećmi, które mają prawo wychowywać zgodnie z własnymi przekonaniami.

W tym roku do Marszu dla Życia i Rodziny przyłączyło się wiele stowarzyszeń, ruchów, fundacji i wspólnot z całego kraju.
Nasza inicjatywa została objęta honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski.  W dzień kulminacji Marszów dla Życia i Rodziny – w niedzielę 16 czerwca – we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odczytany list Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia. Biskupi przypominają w nim, że „nikt więc, w imię osobistej wolności, nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka” oraz że „wielkie znaczenie dla poczynającego się życia ma kochająca się rodzina, zbudowana na trwałym małżeństwie rodziców”.
Takiego zainteresowania Marszem jak w tym roku nie było od dawna. W ostatnich dniach o wydarzeniu informowały największe media katolickie i prawicowe, między innymi telewizja Republika, Radio Maryja, portal wPolityce, portal Niezależna, tygodnik Niedziela czy Nasz Dziennik. Tygodnik Gość Niedzielny poświęcił Marszowi swoją okładkę, na której zachęca do wspólnego maszerowania „dla życia i rodziny”. Ogromne zainteresowanie mediów nie dziwi, gdyż czas jest dziś nadzwyczajny.
Demonstracja zjednoczenia wszystkich obrońców życia i rodziny w Polsce jest dziś kluczowa bardziej niż kiedykolwiek. Jesteśmy bowiem na początku cywilizacyjnego starcia w Polsce.

Rząd Donalda Tuska rozpoczął zmasowany atak na życie dzieci nienarodzonych

Zapowiedziano projekty ustaw uderzających w małżeństwo i rodzinę oraz tworzących system genderowej cenzury, który odbierze Polakom prawo do krytyki postulatów lobby LGBT. Kilka tygodni temu, podczas marszu LGBT w Łodzi, Minister Równości Katarzyna Kotula wprost mówiła, że „po związki partnerskie, po równość małżeńską, po ustawę o uzgodnieniu płci, po godność i prawa człowieka dla społeczności LGBT pójdzie do piekła i zawiąże pakt z diabłem”. Dlatego tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny ma wymiar nie tylko afirmacyjnego święta rodziny, ale nabiera charakteru zdecydowanego sprzeciwu wobec prób wprowadzenia w Polsce aborcji „na życzenie”, ataków na tożsamość małżeńską, demoralizacji dzieci, dekonstrukcji oświaty i dechrystianizacji Polski.

Rządzący muszą zobaczyć, że Polacy zdecydowanie sprzeciwiają się ideologicznym zmianom w prawie, mającym uderzyć w prawo do życia najsłabszych oraz naturalną wizję rodziny.  Pokażmy siłę polskich rodzin, maszerując pod hasłem: „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!”
Warszawski Marsz rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży o godzinie 12.30. Poprzedzi go Msza św. odprawiona w pobliskim Kościele św. Aleksandra o godzinie 11.30. Spotkajmy się tego dnia, aby dać świadectwo masowego przywiązania Polaków do podstawowych wartości cywilizacji chrześcijańskiej.

Podczas warszawskiego Marszu wybrzmi dzwon „Głos Nienarodzonych”, który budził sumienia parlamentarzystów podczas naszej pikiety zorganizowanej przed Sejmem 11 kwietnia. Będziemy obecni w najważniejszych miejscach stolicy – przed Sejmem, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz pod Belwederem.

W takcie Marszu przeprowadzimy kwestę na rzecz remontu Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Konstancina. Przyjdźmy na Marsz i wesprzyjmy zasłużoną placówkę, pokazując, że Polacy – wbrew narracji lewicy – nie pozostawiają kobiet, które zdecydowały się urodzić dzieci, bez pomocy.

Ponadto w Warszawie w sposób szczególny będziemy sprzeciwiać się antychrześcijańskim zarządzeniom prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Nie ma naszej zgody na powrót do najmroczniejszych czasów w historii Polski, gdy nakazywano zdejmowanie krzyży ze ścian! 16 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie również ulicami 15 innych miast. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia na powyższej grafice oraz na stronie Marsz.org, gdzie będziemy obecni tego dnia. Proszę wybrać się na ten Marsz, na który będzie Państwu najwygodniej dojechać.

Marsze dla Życia i Rodziny przez lata zmieniły świadomość Polaków na temat tego, czym jest aborcja. Wspólnie wpłynęliśmy na naszą rzeczywistość społeczno-polityczną, przyczyniając się do wydania przez Trybunał Konstytucyjny przełomowego wyroku, który zakończył mroczną epokę aborcji eugenicznej w Polsce.

W czasie wzbierających na sile ataków na rodzinę udział w Marszu jest więc obowiązkiem każdego, kto rozumie, że to właśnie na silnej, kochającej się, otwartej na życie rodzinie opiera się zdrowe społeczeństwo. Dajmy w niedzielę świadectwo prawdzie i wspólnie pokażmy całej Polsce jak wielu nas jest!

Nie pozwólmy, by w czerwcu ulice polskich miast zostały zdominowane przez wulgarne prowokacje aktywistów LGBT.

Adw. Jerzy Kwaśniewski – prezes Ordo Iuris
Marcin Perłowski – dyrektor Centrum Życia i Rodziny

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski