Rzecznik GreenPeace Polska niczym Mencwel – na wszystkim się zna! Tu zabiera głos w sprawie PKP!

Niejaki Marek Józefiak, rzecznik quasi ekologicznej organizacji jaką jest GreenPeace należy do tej samej grupy „znawców” co Mecnwel, Tosza i wszyscy nasi ulubieńcy. Ten facet już nie jest tylko rzecznikiem polskiego oddziału szkodliwej organizacji, ale stał się również znawcą od spraw komunikacji. Jakiś czas temu pisaliśmy o jego koncepcji na funkcjonowanie ulic, dziś kolejna partia jego jakże cenny rad….warto zwrócić uwagę na sposób pisania! Facet jest przeświadczony, że to co pisze jest niepodważalne!

Wszystkie osoby podróżujące samochodami osobowymi, które stoją w tym korku zmieściłyby się w czterech, może pięciu wagonach pociągu InterCity

Na wideo widać dwukilometrowy fragment korka na drodze ekspresowej. Stało w nim ok. 200 samochodów. W podróżach międzymiastowych jednym samochodem podróżują średnio trochę ponad dwie osoby. Oznacza to, że w tych wszystkich samochodach utknęło *zaledwie* ok. 400, może 500 osób. Tymczasem jednym pociągiem może podróżować nawet ponad tysiąc osób. Jeden wagon ma ok. sto miejsc siedzących.  Potrzebujemy w Polsce zdecydowanie więcej pociągów międzymiastowych.  Duże miasta są u nas skomunikowane zazwyczaj kilkunastoma, góra 20-30 parami pociągów. W Europie Zachodniej, ale też w Czechach czy na Węgrzech – jeździ między dużymi miastami kilkadziesiąt, nawet 50-80 pociągów dziennie.

Nowy, wakacyjny rozkład jazdy @PKPIntercityPDP przynosi kosmetyczne zmiany – Warszawa zyska siedem nowych połączeń (mowa o wszystkich kierunkach). Przez ostatnie trzy dekady politycy wydali na kolej sześć razy mniej niż na kolej. Potrzebujemy większych nakładów na kolej i zwiększenia konkurencji na torach. W innych krajach dopuszczenie prywatnych przewoźników na tory pozwoliło skokowo zwiększyć liczbę pasażerów kolei.

Państwowi przewoźnicy kolejowi również na tym zyskają – więcej osób przesiądzie się do pociągów, będzie większy tort do podziału. Na marginesie: podróże pociągiem są też zdecydowanie bezpieczniejsze. Ten korek był spowodowany wypadkiem.

 

 

 

[VIDEO] Rzecznik Greenpeace dołącza do lamentu aktywu – „Tak mogłaby wyglądać Puławska, gdyby warszawski ratusz nie myślał głównie o samochodach”

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły