[NASZ TEMAT] Dlaczego Prezydent Trzaskowski uparcie broni patologicznego układu jakim są Ośrodki Pomocy Społecznej?

Dziś znów wracamy do tematu Ośrodków Pomocy Społecznej i widać, że ostatnimi czasy Prezydentowi Trzaskowskiemu nie sprzyja fortuna z uwagi na interesujące okoliczności związane z problemami jego administracji w segmencie pomocy społecznej. Zmuszony był w lutym 2024 odsunąć od stanowiska dyrektor Wąsik z OPS Mokotów z powodu skandalicznego wycieku TAJEMNICY jaki Ośrodek ten od wielu dziesięcioleci strzeże z wyjątkowo marnym skutkiem …a związany jest z poświeceniem jakim wykazuje się Agencja Służby Społecznej (dalej ASS) we wdrażaniu interesujących standardów wygodnych administracji Miasta, a które związane są z nieusprawiedliwionymi przepływami przez tę firmę liczonych w setki milionów publicznych w tym naszych środków.

Czy podobne uwarunkowania rządzą również innymi tak istotnymi obszarami Warszawy?

Przechodząc do meritum należy zauważyć , że od Okrągłego Stołu na rynku warszawskiej branży pomocy społecznej działa maleńka firma widmo skrywana w fałdach socjalnej administracji przez wtajemniczonych znających niuanse służby i pomocy. Widocznie tak bardzo zasłużyła się pilnowaniem drogocennych przepływów, że stała się niejako kartą przetargową socjalnej omnipotencji ukierunkowanej tak naprawdę jednak na zysk wbrew płomiennym i powszechnym deklaracjom.

Obecnie dla Prezydenta nastał interesujący czas obrony zagrożonych interesów związanych z pewnym przetargiem, który odbyty został z tak wielka korzyścią dla ASS, że zapomniano uwzględnić tak istotnego w takiej sytuacji VAT w ofercie ASS na dożywianie podopiecznych pani Wąsik z OPS Mokotów. Jest to na tyle istotna kwestia , że postanowienia ustawy Prawo Zamówień Publicznych definiują te zagadnienie w jednoznaczny sposób, którego kwintesencja polega na odrzuceniu oferty z błędnym przyporządkowaniem tego tak bardzo podstawowego atrybutu oferty. Zarówno z przepisów jak i z orzecznictwa wynika jednoznacznie, że zamawiający nie ma prawa rozpatrywać ofert z błędnym podatkiem VAT, ani tym bardziej poprawić oczywistego błędu oferenta…

Tak się jednak w tym przypadku nie zadziało….gdyż dyr Wąsik powodowana zależnością od tegoż oferenta ( Lech Józef K. zasiadał w prezydium sekcji Praca Socjalna Polskiego Towarzystwa Socjologicznego obok tuzów kształtujących politykę socjalna Państwa; Rymsza, Piątek, Wódz, Frysztacki, Faliszak) że dyr Wąsik w rączy sposób poprawiła stawkę VAT w ofercie ciesząc się z możliwości tej przysługi w zaciszu swojego gabinetu z korzyścią jak najbardziej dla ASS. Tu prawo zamówień publicznych jest jednoznaczne…było to zabronione i zamawiający był zobowiązany do odrzucenia oferty ASS. Powyższe wynika m.in. z uchwały Sądu Najwyższego z dnia 20 października 2011 r. (sygn. akt III CZP 52/11). Powyższy przetarg stał się powodem dla pozyskania ogromnej wiedzy dyskwalifikującej utarte przez administrację Warszawy schematy służby i pomocy realizowane z pominięciem stosownych ustaw za pośrednictwem ASS.

Twierdzenia zarówno dyrekcji OPS jak również Burmistrza Mokotowa, jak i omijanie i spychanie probelmu przez Gabinet Prezydenta do niższych instancji nic tu nie pomagają.  Prezydent nie chce dopuścić do weryfikacji prawdopodobieństwa przepływów przez ASS, dlatego uparcie broni całego układu. Stąd zapewne taka postawa względem Wąsik by ją po cichu wyrzucić by nikt tego nie skojarzył z wielką tajemnicą. Przez jej niedopatrzenie WYCIEKŁA I JEST WIELKIM ZAGROŻENIEM DLA INTERESÓW ZORIENTOWANYCH W MIEŚCIE….

Faktury muszą być odzwierciedleniem realnych usług a nie hipotetycznych przepływów, stąd zapewne taka postawa prezydenta taka a nie inna postawa Prezydenta Trzaskowskiego, który za wszelką cenę jednak broni ten układ.

Znak krzyża i pomoc społeczna

Ostatnimi czasy Prezydent również wdał się  w szczególny spór z wyznaniem katolickim zabraniając eksponowania symbolu krzyża w budynkach administracji Warszawy…nie dostrzegając zawiłości sytuacji związanej z eksponowaniem symbolu Krzyża Jezusowego czyli serca z krzyżem na górze jako wabika dla promocji ASS. ASS jako organizacja pozarządowa nie nakierowana na zysk a posłannictwo w służbie ubogim w wyjątkowy sposób wpłynął na wypaczenie postrzegania istoty krzyża, który został wykorzystany z zwodniczym celu przez cwaniaków w celu przysporzenia sobie nienależnych profitów. Krzyż nie jest wyłącznie symbolem religijnym, jest też symbolem wartości i tradycji.

Należy zauważyć, że w zapowiedzi ewentualnego udostępnienia faktur Agencji Służby Społecznej przez prezydenta czai się obawa o zakres i treść mających być udostępnionych być może w lipcu według zapowiedzi organu dokumentacji. Stąd można będzie pozyskać porównanie przepływów i zakresu na przestrzeni znacznego  czasu…co może być wyjątkowo niewygodnym argumentem dla wykazania zadziwiającej współpracy ASS- Ośrodki Pomocy Społecznej.

Artykuł ten powstał mając na uwadze dbałość o stan świadomości mieszkańców Warszawy, którym próbuje się przedstawić zupełnie odmienny obraz wypaczonych zależności….na przekór prawdzie. Dlatego idea ta będzie tu kontynuowana i uzupełniana o kolejne zatrważające materiały…Polecamy udostępnianie.

Przypominamy nasze artykuły

 

[NASZ TEMAT] Czy Ośrodki Pomocy Społecznej w Warszawie działają zgodnie z prawem?

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły