Unia Metropolii Polskich wspólnym głosem o wyborach do Parlamentu Europejskiego

Już w niedzielę, 9 czerwca, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezydenci największych miast należących do Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza zachęcają wszystkich do udziału w wyborach.

To już piąty raz jak Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Europarlamentu. Wybranych zostanie 53 posłów, którzy przez pięć lat będą pracować z posłami z krajów europejskich. W Warszawie prezydenci i wiceprezydenci największych polskich miast wspólnie zachęcali dziś wszystkich do udziału w wyborach. Opowiadali, jak członkostwo w Unii Europejskiej wpłynęło na rozwój Polski i wymieniali konkretne przykłady ze swoich miast.

Podczas konferencji swoją premierę miał krótki film z udziałem prezydentów wszystkich dwunastu miast należących do UMP, którzy zapraszają do głosownia: Tadeusz Truskolaski – prezydent Białegostoku, Rafał Bruski – prezydent Bydgoszczy, Aleksandra Dulkiewicz- prezydent Gdańska, Marcin Krupa – prezydent Katowic, Aleksander Miszalski – prezydent Krakowa, Krzysztof Żuk – prezydent Lublina, Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi, Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania; Konrad Fijołek – prezydent Rzeszowa; Piotr Krzystek – prezydent Szczecina i Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy i Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego można głosować w kraju i za granicą. Taki wniosek można złożyć przez Internet za pośrednictwem usługi e-wybory najpóźniej do 4 czerwca. Co jeszcze trzeba zrobić, by zagłosować? Wszystkiego można dowiedzieć się w poradniku wyborczym na stronie UMP i na stronach urzędów miast.

 

Unia Europejska to międzynarodowa wspólnota, która jest symbolem wartości demokratycznych, stabilności gospodarczej i bezpieczeństwa – mówił podczas konferencji Krzysztof Żuk, prezydent Lublina – Głosujmy zatem 9 czerwca, głosujmy dla nas, bo Unia Europejska oznaczała i oznacza dla Polski znaczący wzrost gospodarczy. Nasi przedsiębiorcy mogą eksportować swoje towary i usługi. Głosujmy dla organizacji pozarządowych, bo dzięki naszej obecności w Unii Europejskiej zdynamizowały swoje działania, nie tylko ze względu na źródła dofinansowania, ale przede wszystkim pozyskiwanie doświadczeń czy partnerów. Głosujmy dla naszych młodych mieszkańców, tych, którzy świetnie się kształcą w Polsce i otrzymują możliwości planowania swojego życia w całej Europie. Wreszcie głosujmy dla nas, dla naszych rodzin, bo teraz Unia Europejska oznacza bezpieczeństwo, również w zakresie polityki obronnej.

 

za; UM Wawa

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski