Kiedy Warszawa zacznie przyjmować uchodźców?

Pakt migracyjny przyjęty przez Tuska i jego koalicjantów to zapowiedź dużych zmian, na pewno ludnościowych. Teraz, Warszawa i inne duże miasta stoją przed dużym wyzwaniem – relokacja uchodźców, których jako kraj zobowiązaliśmy się przyjąć. Zatem należy sobie zadać pytanie kiedy Warszawa zacznie ich przyjmować? Gdzie będą mieszkać? W kilku tysiącach pustostanach, które miasto dzierży czy zostaną ulokowani w innych miejscach? Jak na razie Prezydent miasta milczy, zatem należy się spodziewać, że staniemy pewnego dnia przed faktem dokonanym. Obyśmy tylko się nie zdziwili konsekwencjami jego decyzji…

Włodarze Warszawy chcą aby ta wyglądała jak Paryż czy Londyn

Na prawicy czuć lekką panikę z powodu kryzysu demograficznego, który może wymusić otwarcie na imigrantów (czy wymusi to inna sprawa, bo AI automatyzuje rynek pracy na potęgę i może się okazać, że zamiast braku rąk do pracy znów będziemy mierzyć się z wysokim bezrobociem). Prawica obawia się, że Warszawa będzie wyglądać jak Paryż, ale problem w tym że włodarze… chcą aby Warszawa wyglądała jak Paryżpisze Jakub Dobromilski.

80% wyborców w tym mieście poparło partie popierające zmiany takie jak te, które mają miejsce w Europie Zachodniej, a władze Londynu czy Paryża są chwalone przez Trzaskowskiego czy przedstawicieli lewicy jako wzór dla polskich miast. Władze Warszawy na potęgę kopiują tamtejsze polityki i dostały od warszawiaków mandat na kontynuowanie tego kursu.

Warszawa sama chce obrać taki kurs. Inne największe miasta w Polsce też. Próba powstrzymania tego jest jak zawracanie Wisły kijem. Od siebie polecam przeprowadzkę do mniejszych miejscowości – sam niedawno kupiłem mieszkanie w mieście powiatowym, polecam, inny świat.

Trzeba tylko przypilnować, żeby tłumy przybyszy nie trafiały do mniejszych miejscowości (gdzie zdecydowanie nie ma problemu „braku rąk do pracy” znanego z Warszawy czy Poznania i lokowanie tam przybyszów jest całkowicie bez sensu z każdego możliwego punktu widzenia).

 

 



Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły