Warszawa wczoraj pożegnała Zofię Czekalską „Sosenkę”

Wczoraj w w bazylice Świętego Krzyża, z którą „Sosenka” związała całe swoje dorosłe życie, odbyła się msza żałobna.  Bohaterkę Powstania Warszawskiego żegnały tłumy.

Pożegnaliśmy  Zofię Czekalską „Sosenkę”

Harcerkę, łączniczkę z Powstania Warszawskiego, Bohaterkę, bez której ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą Warszawę. „Kochaliśmy ją wszyscy!” – powiedział kpt. Janusz Walędzik ps. Czarny, kolega ze zgrupowania „Chrobry II”.

Msza żałobna odbyła się w bazylice Świętego Krzyża. Bazylice, z którą „Sosenka” związała całe swoje dorosłe życie.  – Być, jak dziecko, uśmiechnięte, proste jak sosna, a właściwie „Sosenka”. Tego nas uczyła całym swoim życiempodkreślił w kazaniu ks. Bartosz Pikul. Wielkie podziękowania należą się Marcinowi Pruszyńskiemu z Zakładu Pogrzebowego Pruszyński za całe włożone serce, troskę nad godną oprawą uroczystości oraz wsparcie Rodziny w tym trudnym czasie.  To też bardzo symboliczne, ponieważ Pradziadek pana Marcina – Andrzej Pruszyński był autorem rzeźby umęczonego Chrystusa dźwigającego Krzyż znajdującej się przed bazyliką.

Składamy jeszcze raz najszersze kondolencje Pani Eli, Marcie, Ani, Mariuszowi, Ilonie, Olusiowi i Zuzi.  To był dla nas zaszczyt, że mogliśmy Was wesprzeć w organizacji uroczystości pogrzebowych. „Sosenka” była dla nas wszystkich jak Ukochana Babcia.

„Sosenka” pośmiertnie została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 za; Fundacja Nie zapomnij o nas

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły