Ten przekaz, plakat to to przerzucanie odpowiedzialności. Parking służy do parkowania, ulica do jazdy, plac zabaw do zabawy

Na jednym z warszawskich osiedlu, a dokładnie na jego ogrodzeniu zawisł niewinnie brzmiąc apel, który jest skierowany do kierowców. Podprogowo jest to kolejne działanie, które wskazuje winnego. Jak ktoś wybiera blok, na osiedlu bez placu zabaw, to niech wozi dzieci do parku rozrywki, a nie oczekuje że inni będą na nie uważać. To rodzice mają na swoje dzieci uważać. Poza tym ta moda, która wyszła ze środowiska lewicowych ekstremistów, na robienie z kierowców winnych wszystkich nieszczęść tego świata nosi znamiona bardzo poważnej, chorobliwej obsesji.

Przerzucanie odpowiedzialności za swoje sprawy, na kogoś innego

Kiedyś dzieciaki również bawiły się na parkingach, i nikt nie robił z tego problemu, dzieci uważały, nie pchały się pod samochód, zaś inni po prostu normalnie jeździli, wiedząc że po parkingach się nie pruje, tylko jeździ powoli, bo na wiadomo, że na takich placach mogą się bawić dzieci. Ale – to dzieci się zawijały z drogi jak samochód – nawet powoli – jechał. Dziś – każdy oczekuje że na jego dziecko, albo na niego *inni* będą uważać i jego pilnować.

Parking służy do parkowania, ulica do jazdy, plac zabaw do zabawy. Jedynie chodniki służą i do parkowania i chodzenia, dlatego są często tak przeskalowane – w jednych krajach są małe chodniki i szerokie ulice z pasem postojowym, i tam parkuje się tylko na jezdni, w innych – jak Polska, szerokie chodniki, gdzie parkuje się na nich gremialnie.

Brak placu zabaw jest to konsekwencja życiowych wyborów –  Twoich wyborów – nie czyichś, więc jak chcesz aby twoje dziecko miało plac zabaw, to kup sobie dom z placem zabaw, albo mieszkanie obok placu zabaw, albo zorganizuj plac zabaw, a nie puszczaj dzieci samopas, na parking, oczekując od innych zajęcia się Twoimi problemami i specjalnej uwagi.

 

 

StopKorkom, Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły