Historia jak z filmu! Centrum Nauki Kopernik ma nowych lokatorów, o których dzielnie walczył

Pewnie pomyślicie, że to marketing, ale chcieliśmy wczoraj napisać o dzikich zwierzętach mieszkających na terenie Centrum Nauki Kopernik z okazji wykładu 𝗡𝗶𝗲𝘇𝗻𝗮𝗻𝗶 𝗺𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻́𝗰𝘆 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝘆, Bartosza Popczyńskiego, który odbędzie się podczas czwartkowego wykładu. Pod naszą sceną na patio zamieszkał kiedyś lis , a kasztanowcu gniazdo uwiły sroki , ale… to przebiło wszystko – czytamy na stronie CNK.

Jest ich dziewięć

Po południu dostaliśmy od ochrony pilny komunikat – z dachu Kopernika próbuje zejść po rampie stadko młodych kaczuszek z matką. Niestety matka chciała zlecieć, a małe kaczuszki spadały w dół jak kamienie. Na akcję ratowniczą od razu ruszyli nasi animatorzy! Udało się ocalić wszystkie dziewięć maluchów. Niestety matka uciekła, a ekopatrol z którym się skontaktowaliśmy zalecił, aby przekazać im młode pod opiekę, bo matka może już nie wrócić. To już drugi raz jak kaczki zamieszkały na naszym dachu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Tym bardziej zapraszamy Was na Wieczory!  Bartek opowie co żyje obok nas, choć często nie mamy pojęcia o ich istnieniu. Biegają, skaczą, latają i pływają. Czy to możliwe, że dzikie zwierzęta są w stanie przetrwać w mieście, choć roi się w nim od niebezpieczeństw?

 

 

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły