„Pałac wszystkich przyszłości” to komiksowa fantazja na temat Pałacu Saskiego

Komiksowa fantazja na temat Pałacu Saskiego? Bardzo proszę!  W „Pałacu wszystkich przyszłości” trzy opowieści z gatunku »Co by było gdyby?« łączą się w intrygę o kosmicznej skali i potencjalnie katastrofalnych konsekwencjach! – czytamy na stronie rzecznika Pałacu Saskiego, Sławomira Kulińskiego.

Fabuła

Błyskotliwy naukowiec uruchamia urządzenie dające mu supermoce. Udaje mu się powstrzymać wybuch II wojny światowej i zapewnić bezpieczeństwo Polsce. Zrozpaczony podchorąży porzuca człowieczeństwo, by jako upiór mścić się na zaborcach. Pogańskie rytuały odkrywają przed nim prawdę straszniejszą niż klęska Powstania Listopadowego. Zbuntowana licealistka wymyka się na pokaz kultowego dokumentu o kosmicznej inwazji. Jej życie zmieni się na zawsze, kiedy filmowe potwory okażą się jak najbardziej realne.

Czy coś łączy te historie? Jaką rolę pełni pojawiający się w każdej z nich Pałac Saski? Która z wersji rzeczywistości jest prawdziwa? Jak wyglądałaby Polska, gdyby Pałac istniał? Jacy bohaterowie mogliby uczynić z Saskiego swoją siedzibę? Czy gdyby nasza popkultura rozwijała się nieprzerwanie od lat 30., to stworzyłaby herosów i opowieści podobne do swoich zachodnich odpowiedników? Czy (niezbyt lubiane) szkolne lektury mogą zyskać nowe życie w konwencji horroru, mając za tło tajemnicze zakątki pałacowego ogrodu? I wreszcie – czy w czasach przełomu lat 90., w gonitwie nieustannych zmian, było miejsce na refleksję, z jakim bagażem wyruszamy w tę podróż?”z przedmowy autora.

Autorem scenariusza jest Tobiasz Piątkowski („Bradl”, „Bazyliszki”, „Paneuropa vs. Smog”, „Status 7”, „48 stron”), a rysunki przygotowali Przemysław Kłosin („Paneuropa vs. Smog”), Marek Oleksicki („Odmieniec: Trzy”, „Bradl”, „Zero”) i Wiesław Skupniewicz („Bazyliszki”). Ilustrację do okładki stworzył Robert Adler („Status 7”, „48 stron”).

Premiera już 29 maja!

 Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły