[TYLKO U NAS] J. Erbel: kładka nad Wisłą to projekt aktywistów miejskich i zaprzyjaźnionego biura WXCA!

Kiedy już dziś wiadomo, że inwestycja ta jest prawdopodobnie zbudowana nielegalnie i trzeba będzie ją zamknąć ze względu na techniczne uchybienia, towarzysze z ruchów miejskich publicznie wypierają się swojej inwestycji. Zamiast strategicznego  Mostu Krasińskiego, aktyw rzucił nam potworka – przepłaconego, który zniszczył częściowo obszar Natura 2000, a którego teraz się wstydzą.

To niemożliwe

Aby się wyparli swojej genialnej inwestycji. Cała aktywistyczna wierchuszka się zaangażowała w ten projekt, włącznie z podejrzanym biurem WXCA, o którym nie raz już pisaliśmy, a który dostaje od miasta zlecenia. To oni są odpowiedzialni za tak zwaną modernizację Pola Mokotowskiego, którego koszty zostały przekroczone a zakres prac jest podejrzanie skromny jak na te koszty. Dlatego też badamy i ten wątek!

Przecież wszystko wiedzą, na wszystkim się znają, tym bardziej, że potwierdza to sama Joanna Erbel. W naszych przepastnych archiwach internetowych wszystko można znaleźć.

To nasz post z 13 stycznia 2022 roku.

To nie Solorz lobbował za tą Kładka, co więcej jak chcieliśmy z nimi gadać jako grono aktywistyczne (jako z sąsiadem), to w ogóle nie byli zainteresowani tym projektem. I to jest pierwotny plan na tę inwestycję. To jest oś z Karowej do Targowej. Miejska, a nie turystyczna, żeby autem do niej jeździć. Projekt się wziął z dyplomu Małgorzaty Dembowskiej na temat tej kładki, w który się włączyliśmy z gronem aktywistycznym. A projekt rozwijał się w ramach rewitalizacji Pragi Północ” Dembowska (biuro WXCA, koleżaneczka Gurta Meyera i całej aktywistycznej śmietanki). To WXCA lobbowała za woonerfem na ul. Środkowej razem z miejskimi uzurpatorami z Dla Pragi i Psm Michałów, którym lideruje Krzysztof Michalski, który grzebał w śmieciach radnego z Kocham Pragę .  Patoaktywowi nie przeszkadza ingerencję w Natura 2000 bo ich koleżaneczka realizuje projekt, proste. Zachodzi duże podejrzenie, że wybrany projekt został po znajomości, co będziemy badać... I najbardziej zastanawia dlaczego #KochamPragę tym razem idzie ręka w rękę z aktywem

 

 

 

KOMENTARZ

Parę lat temu prosiliśmy w ramach informacji publicznej o dokumenty potwierdzające sponsorowanie przez ZDM inwestycji składanych przez aktyw w budżetach obywatelskich typu zmiany na ul. Stalowej, tam gdzie mieszka Mencwel, likwidacja betonu na Stalowej, tam gdzie mieszka Mencwel i innych.  Nigdy ich nie otrzymaliśmy. To był jasny sygnał, że sprawa śmierdzi.

Dosłownie za parę tygodni cała Warszawa dowie się o skali nieprawidłowości, które zaszły przy budowie kładki nad Wisłą, a my dojdziemy do tego jak zbudowano potężną sieć powiązań pomiędzy konkretnymi urzędami a ruchami miejskimi. Nie wolno zapominać o tzw. Budźecie Obywatelskim, który też jest sumą wszystkich patologii.

Fajne miasto co?

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły