[KOMENTARZ] Prezydent „Łaskawy” Trzaskowski odpowiada nam: w czasie obchodów Powstania Warszawskiego symbole religijne dozwolone…

Wczoraj Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podpisał deklarację dotyczącą rugowania symboli religijnych w urzędach miejskich. W związku z powyższym spytaliśmy Pana Prezydenta czy zamierza dopuszczać symbole religijne w czasie obchodów Powstania Warszawskiego.

Łaskawca

Każdy ma prawo do swojej wiary (lub jej braku). Także urzędnicy i urzędniczki. A każdy, kto przychodzi do urzędu załatwić swoją sprawę, ma prawo czuć się jak w neutralnym urzędzie. Po prostu. Nie dajmy się zwariować. Nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią. Stolica zawsze będzie też szanować swoją tradycję – stąd elementy religiine choćby podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Ale Polska jest państwem świeckim. A Warszawa  jest tego państwa stolicą. Kropka.

„Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań”. – napisał Trzaskowski.

 

KOMENTARZ

Pan Trzaskowski niebezpiecznie przekracza granice śmieszności i pychy, która jest cechą głupców. Tak samo śmiesznie brzmi jego zapewnienie, łaskawy Pan pozwoli nam ludziom wierzącym w czasie miejskich uroczystości modlić się. Łaskawy Pan. Przestrzegamy, że skręca Pan w bardzo niedobrym kierunku.

A poza tym tą kropką proszę nie szaleć….Pan nie jest właścicielem tego miasta!!! KROPKA!

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski