[VIDEO] Mobilne mosty na ulicach, autostradach w Polsce? Takie doskonale funkcjonują w Szwajcarii

Bogate i rozwinięte kraje rozumieją pojęcie czasu. Szwajcarzy rozumieją to bardzo dobrze. Równo dwa lata temu Szwajcaria uruchomiła  pierwszy mobilny most na autostradzie, dla każdego idealne rozwiązanie.

Astra

Zapewnia tymczasowe i mobilne obejście podczas prac konserwacyjnych i nie wymaga budowy dodatkowych konstrukcji. Szwajcarski Federalny Urząd Dróg  wdrożył to rozwiązanie na wielu projektach drogowych w kraju.

Most ASTRA umożliwia ruch dwupasmowy z maksymalną prędkością 60 kilometrów na godzinę, jeśli pozwalają na to warunki. Mimo całkowitej długości 236 metrów prace konserwacyjne można prowadzić tylko na 100-metrowym odcinku pod mostem. Po zakończeniu prac pod mostem przesunie się on zdalnie o 100 metrów dalej do następnej fazy budowy. Federalny Urząd Dróg Szwajcarii (FEDRO) uważa most ASTRA za niezawodne rozwiązanie do utrzymania dróg bez konieczności usuwania pasów. „Most ASTRA zapewnia nie tylko dużą przepustowość ruchu. Fizyczne oddzielenie placu budowy od autostrady zwiększa również bezpieczeństwo pracy robotników budowlanych” – stwierdził organ rządowy.

Film należy oglądać z dźwiękiem – wrażenie robi dbanie o miejsce pracy – czystość i precyzja!

 

za: intermodalnews.pl
Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły