Na to Łukasz (niech płacą) Puchalski wydaje nasze pieniądze i jeszcze się tym chwali! Jak to nazwać?

Nie wiesz, gdzie znajduje się najbliższy parking? A kiedy go znajdziesz obawiasz się, że wszystkie miejsca są już zajęte? Jeszcze w tym roku na warszawskich ulicach pojawi się ponad 40 nowych tablic informujących o zapełnieniu pobliskich parkingów podziemnych. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na ich dostawę i montaż – czytamy na stronie ZDM.

Dalej

– Często można spotkać się z opinią, że „w Warszawie nie ma gdzie zaparkować”. Jednocześnie zapomina się, że sieć parkingów, zwłaszcza w centrum, to nie tylko Strefa Płatnego Parkowania, ale również pokaźny zbiór ogólnodostępnych parkingów podziemnych – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Znaczna część warszawskich parkingów znajduje się w rękach prywatnych, na terenie centrum handlowych, biurowców, hoteli lub wielofunkcyjnych kompleksów. Korzystanie z nich zazwyczaj nie jest jednak ograniczone jedynie do klientów czy najemców. W zależności od miejsca na poszczególnych parkingach w Śródmieściu i na Woli wolnych są dziesiątki lub też nawet setki miejsc. Wśród stołecznych kierowców wiedza ta prawdopodobnie nie jest więc powszechna.

– Za nami pilotaż przyulicznych wyświetlaczy informujących o liczbie wolnych miejsc na parkingach. Przygotowujemy się do rozszerzenia programu na parkingach miejskich oraz jednocześnie szukamy partnerów prywatnych zainteresowanych tym projektem – dodaje Łukasz Puchalski, dyrektor stołecznego Zarządu Dróg Miejskich, zapowiadając rozwój systemu informacji parkingowej w stolicy.

Pilotaż z dobrymi efektami.

 Komentarz

Ratusz za pomocą Puchalskiego (Niech Płacą) pokazał jak marnotrawi się nasze ciężko zarobione pieniądze. Czymże oni się chwalą ? Systetem, który w Europie i na całym świecie od ponad 30 lat. Czy my tylko mamy takie wrażenie, czy oni mają wszystkich za idiotów?

A dlaczego Łukasz (Niech Płacą) Puchalski, chce dotować i fundować wyświetlacze dla prywatnych instytucji, które takie parkingi posiadają? Może właściciele tych parkingów powinni sami dopłacić miastu do tych inwestycji. A może chodzi aby zrobić pilotażowy system do pokazywania wolnych miejsc w prywatniej inicjatywie jaka powstaje na Placu Powstańców Warszawy?

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły