Prezydencie Trzaskowski! Pytamy trzeci raz! Kiedy zostanie zamknięta niezgodna z przepisami ścieżka rowerowa na Moście Gdańskim??

W niedzielę 25 kwietnia 2021 roku na Moście Gdańskim doszło do tragicznego wypadku rowerzysty Jeden z nich uderzył głową w barierki. 60-latek trafił do szpitala w stanie krytycznym, i w wyniku odniesionych ran zmarł. Kto jeździ tą trasą rowerową, wie że nie należy się zbytnio rozpędzać i trzeba zachować uwagę. Czy ten wypadek jest już powodem do przebudowy Mostu Gdańskiego?? – pytaliśmy równo trzy lata temu! Panie Prezydencie, znana wszystkim jest pogarda do mieszkańców Warszawy, i że ma pan w czterech literach głos mieszkańców i jest pan kompletnie niewychowany, ale tu chodzi o ludzkie życie!

Po trzech latach Trzaskowski i Puchalski udają, że nie ma problemu

Po tragicznym wypadku na Moście Poniatowskiego, gdzie na miejscu zginęła bardzo młoda dziewczyna jadąca rowerem, media tuż po nim swoją uwagę skierowały na morderców kierowców (takiego obsesyjnego języka używa „aktyw”) i nie czekając na zbadanie sprawy, wydały wyrok. Wraz z nimi rowerowy aktyw (nie mylić z rowerzystami, którzy rower traktują jak środek zastępczy, i nie robią z niego fetyszu) rozpoczął nieprawdopodobnie nienawistną kampanię wobec, jak się okazało później, Bogu ducha winnego kierowcy, który i tak do końca życia będzie musiał żyć z tym traumatycznym doświadczeniem. Nikt z tym tematem się nie zmierzył, a na trupie młodej dziewczyny ZDM, „aktyw” i wspierające media, wymusiły na ratuszu kolejne ograniczenia prędkości, właśnie na Moście Poniatowskiego. Jak głęboko zdemoralizowanym trzeba być, żeby taką sytuację wykorzystywać do swoich partykularnych celów, wiedzą ci którzy oszukali świat, i biorą udział w tej hucpie. – 16.04.2021 eok, Portal Warszawski.

Ścieżka rowerowa na moście Gdańskim jest niezgodna z rozporządzeniem ministra Infrastruktury. Zarówno tym z 1999r, jak i tym z 2022r. Otóż minimalna szerokość dwukierunkowej drogi dla rowerów wynosi 2,00m zgodnie z § 42 ust 3. Natomiast skrajnia zgodnie z § 79 ust 3 wynosi minimum 2×0,25m. Reasumując: szerokość drogi dla rowerów i skrajni powinna wynieść minimum 2,5 m a na moście Gdańskim jest mniej, dużo mniej.

W związku z powyższym dla bezpieczeństwa mieszkańców powinno natychmiast zamknąć się ten ciąg rowerowy, gdyż jest niezgodny z obowiązującymi przepisami.

  

KOMENTARZ

A tymczasem wina leży po stronie niekompetencji dyrektora Puchalskiego. Gdyby rodzina się uparła, mogłaby go pociągnąć do odpowiedzialności za spowodowanie śmierci swojego bliskiego na Moście Gdańskim, tym bardziej że nic nie zrobił w tej sprawie. Po wypadku powinien natychmiast wyłączyć tę ścieżkę z użytkowania. Może też już czas aby stołeczne media, których obowiązuje zmowa milczenia, zajęły się tematem inwestycji w Warszawie, a za które odpowiada Puchalski?

Warto zauważyć, że cały rowerowy aktyw milczy, a przecież walczymy o ich ulubioną zabawkę – ścieżkę rowerową – dlaczego?? Nie wystąpią przeciwko swojemu towarzyszowi, Łukaszowi Puchalskiemu.

Szanowny Panie Prezydencie Trzaskowski! Kiedy zostanie zamknięta niezgodna z przepisami ścieżka rowerowa na Moście?

Portal Warszawski. O krok do przodu

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski