[OPINIA]Czy istnieje podobieństwo między aborcją, a niewolnictwem?

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie (od lewa do prawa) opinie mieszkańców, specjalistów, radnych, blogerów, i innych. Dziś publikujemy opinię prześwietnego blogu Histeria Bez Dystansu.

Czy istnieje podobieństwo między aborcją, a niewolnictwem?

Z powodu dzisiejszych przepychanek z reprezentantami cywilizacji śmierci warto przypomnieć, że ich argumenty za aborcją są takimi samymi argumentami jak u zwolenników niewolnictwa.

„Istnieje podobieństwo, ponieważ co odnajdujemy w historii to, że… (i jest to prawdą dzisiaj, sięga wstecz i niestety zawsze tak było w ludzkim społeczeństwie), zawsze istniały grupy ludzi, które wskazywały na inne grupy ludzi i mówiły, że ci ludzie nie są ludźmi. Na przestrzeni dziejów ludzie zawsze próbowali zdehumanizować innych ludzi. To przybiera różne formy i zawsze prowadzi do okrucieństwa, śmierci, opresji i okropnych potworności.

Okazuje się, że (i to jest naprawdę ważna kwestia) ludzie, którzy to robią, którzy dokonują dehumanizacji innych, zawsze przedstawiają te same argumenty, ZAWSZE. Nigdy się to nie zmieniło od tysięcy lat. Prawie wcale nie zmienia się teraz.

Każdy argument za aborcją ma swoje odzwierciedlenie w argumentach za niewolnictwem z XIX wieku:

1. Argument o własności: „ten niewolnik/płód to moja własność/ciało. Nie możesz mi mówić, co powinienem/powinnam z nim zrobić.”

2. Argument o prywatności: „nikt nie zmusza Cię do posiadania niewolnika/zrobienia aborcji. Zajmij się sobą!”

3. Argument dotyczący nadrzędności praw: „moje prawo do własności/autonomii ciała jest ważniejsze niż prawa niewolnika/płodu.”

4. Argument o nieuchronności: „niewolnictwo/aborcja istnieje od tysięcy lat i nigdy nie zniknie. Wobec tego powinniśmy stworzyć bezpieczny i prawny system, który obsłuży tę kwestię.”

5. Argument z pseudonauki: „niewolnicy/płody nie są tak naprawdę ludźmi, nie są tacy jak my. Spójrz na nich, są fizycznie inni. Zatem my jesteśmy ludźmi, a oni nie”.

6. Argument z socjoekonomii: „jeśli niewolnictwo/aborcja się skończy, większość tych niewolników/dzieci wyląduje na ulicy.

7. Argument o fałszywym współczuciu: niewolnictwo / aborcja leży w najlepszym interesie niewolników / dzieci. Świat może być okrutnym miejscem, najlepiej ich chronić, trzymając w niewoli/usuwając z ciała matki.

8. Argument z domniemanej hipokryzji drugiej strony: mówisz, że chcesz zakończyć niewolnictwo / aborcję, ale nie chcesz żyć z byłym niewolnikiem/adoptować niechciane dzieci.

To tylko częściowa lista. Każdy punkt bezpośrednio koreluje z argumentami wysuwanymi dzisiaj na rzecz aborcji”
______________________
Matt Walsh

 


Dlaczego Wy mówicie wielkimi kwantyfikatorami? Wcale nie wszystkie Polki. A wręcz zdecydowana mniejszosc. Na Lewicę zagłosowało znacznie mniej Polek niż np na PiS.

 

 Na PZPR, pardon  Lewicę,  według exit polla z niedzieli  zagłosowało 7,5% kobiet…

 


 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły