NIEPRAWDOPODOBNE! „Niemcy zrobili już z nas sprawców Holokaustu. Teraz robią wyłącznych sprawców.

Na stronie dotowanego przez Niemców Miejsca Pamięci Dom Konferencji w Wannsee, widnieje podcast „#3 Poland. Polish Mayors during the Holocaust” dr Grzegorza Rossolińskiego-Liebe. Okazuje się, że Żydzi ginęli, bo polscy burmistrzowie wydzielali im zbyt małe getta, aby trzymać ziemie dla Polaków. To robią z ludźmi studia na „Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą” i życie z niemieckich grantów – napisał Arkadiusz Mularczyk, autor fundamentalnego raportu o stratach, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej.

Polacy winni

Niemcy zrobili już z nas sprawców Holokaustu. Teraz robią wyłącznych sprawców. Przy całkowitej, przychylnej bierności polskiego MSZ. Każdy rok takiej bierności to straty nie do odrobienia. Przekonanie, że Żydów w czasie drugiej wojny światowej mordowało POLSKIE WOJSKO, jest powszechne. Świadczą o tym liczne wpisy z czasów niedawnej awantury o zamordowanego Polaka.

 

 

 

 

KOMENTARZ

Na terenie Polski w czasie II wojny światowej istniały wyłącznie obozy zakładane i zarządzane przez Niemców. Ale za Adenauera zaczęto używac formuły nazistowskie obozy w ramach wypierania faktów i polityczno – historycznej kalkulacji.

O „polskich obozach koncentracyjnych” pisze się niestety już na całym świecie, i bardzo dużą w tym haniebną zasługę mają środowiska Gazety Wyborczej i ŻiHu. O polskich  obozach pisała prasa niemiecka m.in. „Der Spiegel”, „Die Welt”, „Die Zeit”, „Sueddeutsche Zeitung” , posługiwały się nim także m.in. amerykański „New York Times”, brytyjski „The Guardian”, amerykańskie stacje telewizyjne ABC News czy CBS News. Najbardziej znane jest użycie tego sformułowania w 2012 roku przez Baracka Obamę, prezydenta USA, podczas laudacji na cześć Jana Karskiego, kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, w czasie ceremonii uhonorowania go Prezydenckim Medalem Wolności.- mówiła na łamach Polski Zbrojnej,  dr Anna Jagodzińska, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej.

Kłamliwą politykę przeciw Polsce dotyczącą Żydów, uprawia też PAN, który zatrudnia Engelking , Grabowskiego i innych.

Do dziś żadna polska instytucja nie zareagowała na ten post.

Więcej na ten temat znajdziecie Państwo TU.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły