Nie żyje Jerzy Piekarzewski, legenda klubu „Polonia”. Wczoraj odbył się jego pogrzeb

Z przykrością informujemy, że w wieku 90. lat zmarł Pan Jerzy Piekarzewski, honorowy prezes Polonii Warszawa. Pan Jerzy Piekarzewski związany był z naszym klubem od 1945 rok jako kibic, bokser, kierownik piłkarskiej drużyny Czarnych Koszul, prezes i działacz, który przez wiele lat walczył o to, by klub nie został zlikwidowany przez władze komunistyczne. Rodzinie i bliskim składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia – czytamy na stronie klubu. Wczoraj na cmentarzu Północnym odbyły się jego pogrzeb.

Człowiek legenda

Jerzy Piekarzewski był jedną z najważniejszych postaci w historii Polonii Warszawa. Związany z klubem od 1945 zasłynął z walki z walczącym z Polonią reżimem komunistycznym. Całe lata był m.in. kierownikiem sekcji piłkarskiej, działaczem i prezesem. W czasie jego prezesury drużyna w 1993 roku wróciła do najwyższej klasy rozrywkowej. W 1999 roku jako jedyny został wyróżniony tytułem honorowego prezesa klubu.

 

 

Dziś pożegnaliśmy Jerzego Piekarzewskiego, wieloletniego prezesa, a następnie honorowego prezesa @polonia1911. Z Czarnymi Koszulami był związany od 1945 roku, jako kibic, później jako kierownik sekcji piłkarskiej, dalej jako prezes, działacz i honorowy prezes klubu.  Spoczywaj w pokoju – napisała Pani Renata Kaznowska.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski