Spektakularna porażka Marka Szolca – nie dostaje się do Rady Miasta. Mencwel wchodzi z poparciem 6,35%

W podziale mandatów uczestniczą listy kandydatów tych komitetów wyborczych, na których listy w skali gminy oddano co najmniej 5% ważnie oddanych głosów. W każdym okręgu wyborczym tworzonym dla wyboru rady w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców wybiera się 1 radnego. Lewica wystawiła do Rady Miasta Marka Szolca i Jana Mencwela z Miasto Jest Nasze.

Porażka i zwycięstwo

Marek Szolc nie dostaje się do Rady Miasta, zalicza porażkę na poziomie 3,94&, kiedy to Jan Mencwel wchodzi z dość wysokim poparciem, 6.35%. Agata Diduszko dostaje 9.09 procent poparcia.

 

 

KOMENTARZ

Jest dokładnie jak piszemy. Dla radykalnej lewicy, czyli ruchów miejskich, w tym przypadku dla Miasto Jest Nasze, połączenie sił z sejmową Lewicą okazało się być bardzo dobrym ruchem. Sprawdziły się też nasze przewidywania, że liderzy ruchów miejskich wejdą do najważniejszego organu stanowiący i kontrolującego gminy. To tu zapadają finansowe decyzje i to od Rady Miasta zależy na co idą nasze pieniądze.

To nie koniec wiadomości. Do rady dzielnicy Praga Północ wchodzą autentyczni szkodnicy z komunistycznej organizacji Dla Pragi – gdzie Wanda Grudzień wchodzi do niej z 8,08 % poparciem, a Krzysztof Michalski jest zdecydowanym zwycięzcą – 9,84% poparcia! Do rady dzielnicy Praga Południe wchodzi Robert Migas (MJN, kiedyś Dla Pragi) z prawie 7 procentowym poparciem. Do Rady Miasta poza Mencwelem z MJN wchodzą jeszcze Melania Łuczak i Marta Szczepańska.

Jest bardziej niż pewne, że „aktywiści tej szansy nie zmarnują. Przy obsadzeniu kilku dzielnic z silnym głosem Mencwela będą się nam, niestety, szarogęsić. Nie mając po drugiej stronie ani Szafarowicza, ani nikogo innego, a mając wypracowane wpływy w mieście (chociażby w ZDMie) możemy być pewni, że aktyw nie odpuści warszawiakom zielonej rewolucji.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski