[KOMENTARZ] Dlaczego działacze niemieckiej organizacji „Ostatnie Pokolenie” winni zniszczenia Syrenki są bezkarni?

Na wstępie artykułu trzeba sprostować jedną nieprawdziwą, którą podaliśmy jakoby na 60 Radnych Warszawy tylko jeden, Piotr Szyszko poczuł się w obowiązku zareagować na oblanie czerwoną farbą symbolu Walczącej Warszawy. Na skrzynkę Portalu przyszedł mail od radnego Filipa Frąckowia z PiSu, do którego wrócimy. Tematem jednak nadrzędnym jest bezprawie, które tej sprawie towarzyszy. Skąd ono wynika?

Indoktrynacja

Pomnik Syrenki na Powiślu powstał z inicjatywy prezydenta miasta Stefana Starzyńskiego, zamordowanego przez niemieckich oprawców. Czy nie jest niefortunne, że niemiecka organizacja Letzte Generation – Ostatnie Pokolenie, oblewa czerwoną farbą pomnik tak ważny dla mieszkańców Warszawy i tak nierozerwalnie związany z jej bohaterską historią. Czerwona farba symbolizuje krew, czy to oznacza, że ta organizacja naśmiewa się z krwi bohaterów poległych w Powstaniu Warszawskim? A może daje do zrozumienia, że marksizm jest w świetnej formie i że długo się nic nie zmieni.

Wygrana Trzaskowskiego w Warszawie dla wszelkiej maści lewaków z całej Europy na pewno jest powodem do ich wielkiej radości. Warszawa, prawie dwumilionowe miasto, ze swoim intelektualnym i finansowym zapleczem na kolejne lata staje się silnym i pewnym bastionem, w którym mogą praktycznie wszystko. Wyraźne poparcie Trzaskowskiego dla zidiociałego lewactwa znane jest nie od dziś. Wspieranie przez Prezydenta Warszawy organizacji, która wyczynia takie dziwne rzeczy jest co najmniej niezrozumiałe. Dzieciaki mają dzięki temu nie tylko na farbę i bilety do filharmonii, ale są poddawane indoktrynacji, w wyniku czego mogą same sobie robić krzywdę. W Niemczech przyklejają się na drogach jakimiś chemikaliami, a lekarze nie wiedzą potem jak ratować ich dłonie przed amputacją. Czy na takie działania liczy ekspert od „płonącej planety”?

Nie odpowiedzą

Za chwilę minie miesiąc jak doszło do tego skandalicznego wydarzenia. Nawet zahipnotyzowani wielbiciele Trzaskowskiego zdębieli kiedy zobaczyli symboliczny czerwony kolor lecący na Syrenkę. Były ze strony Ratusza jakieś niemrawe sygnały o prokuraturze i podjętych krokach, ale skrajne lewactwo z Ostatniego Pokolenia nie odpowie. Ta niemiecka organizacja, z przyklejoną polską nazwą, nie zostanie pociągnięta do  żadnej prawnej odpowiedzialności, bez złudzeń.

Warszawka młodzież od Trzaskowskiego nie potrafi łączyć kropek, ale już nasze pokolenie, pokolenie naszych rodziców, nie mówiąc już o wymierającym pokoleniu naszych dziadków dotyka do głębi ta wielka uległość wobec politycznego posłuszeństwa….

 

„Rada Warszawy przyjęła przygotowane przeze mnie stanowisko ws. dewastacji Pomnika Syrena!”

To nie jedyne działanie radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W dniu 20.03.2024 złożyłem w tej sprawie interpelację o ukaranie sprawców tego aktu wandalizmu. Więc nie jest tak, że radni PiS zostawili ten temat. Dodatkowo, radny miasta z PiS Filip Frąckowiak był autorem stanowiska w tej całej sprawie napisał Krystian Dominik Suchecki w odpowiedzi na naszą mylną informację, za co bardzo dziękujemy. Nie wolno kreować fałszywego przekazu.

 

Obejrzyj video

 

 

 

 

KOMENTARZ

Wszystko to piękne gesty, z których nic nie wyniknie, niestety. Kolejne wygrane Rafała Trzaskowskiego, 18 lat rządów PO w Warszawie jedynie wzmocni działalność wielu lewackich bojówek ekologicznych, tym bardziej że oburzenie na oblanie czerwoną farbą Syrenki przez lewicowe środowiska było bardziej grzecznościowe, wizerunkowe.

Wygrana Rafała Trzaskowskiego to przyspieszenie w warszawskim ratuszu, to zielone światło do realizacji raju pod tytułem zielono mi, i wprowadzenie na terenie całej Warszawy SCT. To dość dziwne w kontekście Berlina, azymutu dla Warszawy, bo tam Kai Wegner z CDU, burmistrz Berlina wstrzymuje realizację planu pod tytułem Friedrichstrasse w przestrzeń pieszą. Tym samym Berlin nie planuje poddawać się antysamochodowemu szaleństwu ogarniającego Europę i wysyła jasny sygnał, że jego władze nie będą walczyć z kierowcami….

 

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski