Co za dzień! Polacy znów najlepsi! Wyniki ich badań zostały uznane za przełomowe!

Jest moc. Szanowni Państwo śpieszę donieść, że przed kilkoma godzinami na głównej sesji Late Breaking Clinical Trials podczas kongresu kardiologicznego American College of Cardiology w Atlancie w USA, zostały zaprezentowane wyniki ogromnego, międzynarodowego badania z jednoczasową ich publikacją w The New England Journal of Medicine (NEJM), najbardziej prestiżowym medycznym czasopiśmie naukowym na świecie (Impact Factor = 158,5). Współautorami badania są Polacy – pisze na swoim blogu niezawodny doktor Maciej Kawecki.

NEJM to najstarsze nieprzerwanie wydawane czasopismo medyczne na świecie. Mało tego, kardiolog dr Tomasz Gąsior (fot) według mojej wiedzy jest najmłodszym polskim naukowcem, który podjął publikację na łamach tego czasopisma! Poza Tomaszem w publikacji są również dwaj inni Polacy: Prof. Piotr Ponikowski oraz dr Joanna Szachniewicz. Wyniki badań zostały uznane za przełomowe i dotyczą oceny wpływu inhibitora SGLT2 (empagliflozyny) na efekty leczenia u chorych po zawale serca. Doniesienia te mogą mieć kluczowe znaczenie dla rekomendacji w zakresie zapobiegania niewydolności serca u chorych z zawałem serca na świecie! Dodatkowo w dniu dzisiejszym ukazały się jeszcze dwie kolejne publikacje w czołowych czasopismach kardiologicznych, których Tomasz jest również współautorem – Circulation (Impact Factor = 37,8) oraz Journal of the American College of Cardiology (Impact Factor = 24).

Wiem, że oficjalny komunikat prasowy na temat badań zostanie skierowany w poniedziałek. Wyprzedzam go, bo uważam ten czas z uwagi na niedzielne wybory za zły. Uważam, że dziś jest czas, by głośno o tym powiedzieć. Autorom należą się ogromne gratulacje!

 

Szczegóły badań TU.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski