Zielony Skwer Kępna – inwestycja torpedowana przez „aktyw”. Rzecz o antyspołecznych działaniach!

Portal Warszawski jako jedyny tytuł w Warszawie, nie wiedzieć czemu zresztą, jawnie występuje przeciwko grupce kilkudziesięciu osób, która nienawidzi naszego miasta i nienawidzi nas, mieszkańców. Większość „aktywu” to przyjezdni, którzy nie mając na nic pomysłu,  jedyne co umieją to organizować kampanie nienawiści i dehumanizacji. Z takim problem od lat musi zmagać się Praga Północ, gdzie największymi krzykaczami i hejterami są „aktywiści” z Dla Pragi i Michałowa – między innymi niejaka Wanda Gudzień i Krzysztof Michalski (od paru lat warszawiak pełnom gembom). To oczywiście ulubieńcy antymiejskiej i antyspołecznej Wyborczej. Mieszkańcy Pragi Północ od lat wybierają swoich radnych i burmistrza (ten sam zestaw polityczny) bo mają do nich zaufanie. Może ktoś nas oświeci i odpowie dlaczego „aktywiści” byli przeciwni tej, przecież zielonej, inwestycji?

Atak był brutalny i nakręcający spiralę złych emocji

Wsłuchując się w głosy mieszkańców, latem zeszłego roku spowodowałem likwidację dzikich działek przy ul. Kępnej. Mówiąc wprost, doprowadziłem do usunięcia zarośli, prowizorycznych altan i wysypiska śmieci, jakie kryło się w cieniu chaszczy. Było to miejsce niebezpieczne, sprzyjające gromadzeniu się osób nadużywających alkoholu i narkotyków, co ułatwiało narastające latami zaniedbanie terenu. Poza licznymi głosami aprobaty, wylała się wtedy na mnie ze strony wąskiej i dobrze znanej z imienia i nazwiska grupy ludzi prawdziwa fala hejtu. Głównie dlatego, że likwidując problem, nie wdrożyłem na tym terenie z dnia na dzień nowych rozwiązań opartych na wynikach wąsko przeprowadzonych przed laty konsultacji. Atak był brutalny i nakręcający spiralę złych emocji. Pytanie, czy jego celem była chęć poprawy warunków, czy jedynie nienawistne zdyskredytowanie mnie? Nie mam wątpliwości, że to drugieczytamy na stronie Jacka Wachowicza, wiceburmistrza, ze stowarzyszenia Kocham Pragę. – Likwidując dzikie działki, obiecałem, że teren będzie na nowo uporządkowany i zagospodarowany w sposób jak najlepszy zarówno dla lokalnej społeczności, jak i wszystkich Prażan. A to wymagało czasu, bo zanim zostanie wbita pierwsza łopata, trzeba starannie rozplanować wszystkie funkcje nowego miejsca i pogodzić oczekiwania wielu przyszłych użytkowników. Dotrzymałem słowa

Spowodowałem opracowanie profesjonalnego planu zagospodarowania terenu zielonego między ul. Wrzesińską i Zamoyskiego. A wszystko z poszanowaniem bogatego programu rekreacyjnego, który powstał z oddolnej inicjatywy sąsiedzkiej i jest częścią tożsamości tego miejsca. Moim celem było uporządkowanie terenu bez utraty żadnego z istniejących ważnych elementów, jak pagórki z naturalnym placem zabaw, plenerowa siłownia, czy prascy gołębiarze. Dzięki nakładom dzielnicy Praga-Północ, funduszom, jakie pozyskałem z warszawskiego Ratusza oraz wkładowi prywatnych inwestorów powstanie duży, atrakcyjny przyjazny wszystkim park linearny –  podsumowuje Wachowicz.

Jaki będzie wyglądać  Skwer Kępna?

Zaoferuje mieszkańcom bufor zieleni, miejsce spotkań, centrum aktywności lokalnej, dogodny ciąg komunikacyjny oraz strefę rekreacji z buforem akustycznym. Znajdziemy tam:

– rozległy, miejski plac zabaw,
– Eko MAL (miejsce aktywności lokalnej) w otoczeniu na nowo, szeroko rozplanowanej pragórki,
– plenerową siłownię,
– tradycyjny, praski gołębnik,
– wygodne, szerokie połączenia pieszo-rowerowe,
– estetyczną toaletę,
– wybieg dla psów.

Dzięki skoordynowaniu prac na całym terenie od ul. Wrzesińskiej do Zamoyskiego powstanie nowe i bardzo potrzebne na Pradze-Północ miejsce sprzyjające budowaniu silnych społecznych więzi. Prace ruszą już latem. Będzie to piękna, przyjazna, zachęcająca do spędzenia czasu przestrzeńobiecuje Wachowicz. 

Teraz droga warszawianko, drogi warszawiaku już ten artykuł przeczytaliście, umiesz odpowiedzieć dlaczego „aktywiści” byli przeciwni tej, przecież zielonej, inwestycji. Dlaczego tyle w nich nienawiści i jadu?

 

A my przypominamy, że jedną z naszych rekomendacji jest właśnie Barbara Domańska z Kocham Pragę!

 

[NASZE REKOMENDACJE] Barbara Domańska – z jej inicjatywy Praga Północ sprzeciwiła się SCT!

 

 A tu o działaniach antymiejskiego i antyspołecznego Michalskiego

 

[TYLKO U NAS] Na Pradze Północ postawiono płot. Ale to prawo jest chore, o czym GW i Michalski „aktywista” oczywiście nie wspominają!

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły