[NASZ NEWS] SKANDAL! Na 60 Radnych Warszawy tylko jeden zaprotestował przeciwko niszczeniu symbolu Warszawy

Syrena jest symbolem Warszawy, zwłaszcza ulubionym przez Warszawiaków pomnikiem Syrenki jest ten na Powiślu, autorką pomnika jest Ludwika Nitshowa, prywatnie córka powstańca z 1863r., a modelką Krystyna Krahelska, żołnierka Armii Krajowej, poetka, autorka najpopularniejszej piosenki Armii Krajowej i Powstania Warszawskiego „Hej chłopcy, bagnet na broń”. Nie tylko śpiewała, ale również walczyła i zginęła w Powstaniu Warszawskim, zabita przez niemieckiego okupanta w ataku jej plutonu na budynek Domu Prasy, ratując rannego kolegę z oddziału.

Jeden sprawiedliwy!

Pomnik Syrenki na Powiślu powstał z inicjatywy prezydenta miasta Stefana Starzyńskiego, również zamordowanego przez niemieckich oprawców. Czy nie jest niefortunne, że niemiecka organizacja Letzte Generation, oblewa czerwoną farbą pomnik tak ważny dla mieszkańców Warszawy i tak nierozerwalnie związany z jej bohaterską historią. Czerwona farba symbolizuje krew, czy to oznacza, że ta organizacja naśmiewa się z krwi bohaterów poległych w Powstaniu Warszawskim?

Wspieranie przez Prezydenta Warszawy organizacji, która wyczynia takie dziwne rzeczy jest co najmniej niezrozumiałe. Dzieciaki mają dzięki temu nie tylko na farbę i bilety do filharmonii, ale są poddawane indoktrynacji, w wyniku czego mogą same sobie robić krzywdę. W Niemczech przyklejają się na drogach jakimiś chemikaliami, a lekarze nie wiedzą potem jak ratować ich dłonie przed amputacją. Czy na takie działania liczy ekspert od „płonącej planety”?

Na 60 Radnych Warszawy tylko jeden, Piotr Szyszko poczuł się w obowiązku zareagować na oblanie czerwoną farbą symbolu Walczącej Warszawy, jeden sprawiedliwy! I to jest absolutny SKANDAL! Czyli rzekoma prawica w postaci radnych Prawa i Sprawiedliwości przeszła nad problem do porządku dziennego. Gratulacje!

  

Żadna partia polityczna nie zareagowała na to zniszczenie, które jak wiemy powstało. Na prawie 60 radnych Warszawy nie wpłynęło, poza tym jednym pismem, żadne pismo do Ratusz w tej sprawie. Wszyscy już zamietli problem pod dywan? To tak nie działa! Dlatego my będziemy temat kontynuować!


KOMENTARZ

Przy okazji wyborów samorządowych, aż prosi się o podsumowanie. Prezydent Starzyński, pozostawił po sobie najsłynniejszy pomnik Syrenki, symbol Warszawy, oraz wielkie plany rozwoju Warszawy, która gdyby nie wojna dziś byłaby innym miastem. Prezydent Lech Kaczyński pozostawił również pomnik symbol, Muzeum Powstania Warszawskiego, a obecny prezydent pozostawia pomnik ćwierkające sine jajo, na pokrytym przez niego betonozą Placu Pięciu Rogów, no i jeszcze „kładkę Rafała” i z technicznego punktu widzenia, kładkę które nie powinna być otwarta. Ale o tym to już jutro w analizie technicznej przygotowany przez nasz ekspercki dział.

A wy radni PiSu i innych rzekomo prawicowych , ugrupowań po rostu się wstydźcie!

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły