[KOMENTARZ] Czy to celowe działanie miasta? Potężne pustostany (a może już ruiny) w Centrum Warszawy straszą od dekad

Idąc Alejami Jerozolimskimi w stronę Mostu ks. J. Poniatowskiego prawą stronę, warto wejść do bram i dalej do podwórek.  Tam bowiem w podwórzach na wielkim terenie stoi, a w zasadzie stoją dwa wielkie pustostany. Są to przedwojenne kamienice, które można zrewitalizować i pozyskać do ponownego użytkowania.

Pustostany, za chwilę ruina

Rzeczone podwórko jest w kwartale Aleje Jerozolimskie, Krucza, Nowogrodzka, Marszałkowska. 100 metrów od Metra Centrumpisze Jan Baran, kiedyś działacz MJN dziś, Polski 2050.  Takie same dwa podwórka z takimi opuszczonymi kamienicami znajduje się też pod drugiej strony ulicy.

 


 

 


 

Komentarz

To jest nasze warszawskie dziedzictwo, tym bardziej że każda z tych kamienic ma swoją wspaniałą historię. Nie wiadomo dlaczego ratusz nie chce korzystać z tego dziedzictwa, tym bardziej że ponoć brakuje mieszkań w Warszawie. W tej kamienicy spokojnie zmieści się parędziesiąt rodzin.  Chodźmy na Pragę Północ, tam nie lepiej a nawet gorzej bo tam po prostu deweloperzy kamienice podpalają i liczą na szybkie rozbiórki.

To jedna z bardzo niewielu inicjatyw społecznych Miasto Jest Nasze, ale to właśnie ta organizacja wiele lat temu stworzyła mapę warszawskich pustostanów, zatem dobrze opracowana baza jest. Niezrozumiała to sytuacja, że ratusz narzeka na brak mieszkań, w każdej dzielnicy są takie pustostany, które od dekad stoją puste bo zmuszono ludzi do opuszczenia domów, bo były ponoć niebezpieczne do zamieszkania.

Pytamy dlaczego? Co taka polityka miasta ma na celu?

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski