Robisz porządki w szafie? Chcesz się pozbyć nadmiaru rzeczy? Mamy dla Ciebie miejsce gdzie wszystko to możesz oddać!

Wiosna idzie do nas  wielkimi krokami… a jak wiosna to czas na nowe, na zmiany, dobre nawyki,  a także wymiecenie z życia wszystkiego co nam już nie służy… Od czego warto zacząć taką wiosenną transformację? Oczywiście od uporządkowania naszej najbliższej przestrzeni, oczyszczenia jej z niepotrzebnych rzeczy. Porządek w domu to porządek w naszym umyśle, odblokowanie pewnych obszarów i symboliczne otwarcie się na nowe. Wielu z Was posiada rzeczy, które chętnie oddałoby w dobre ręce, a my podpowiadamy jak to można zrobić.

SKLEPOWISKO jest miejscem idealnym!

Twoja szafka kuchenna jest pełna niepotrzebnych przedmiotów, a garderoba nie domyka się od nadmiaru ubrań? Chętnie pozbyłbyś się zabawek po dziecku? A może chcesz, żeby Twoje planszówki i książki znalazły nowego właściciela? Świetnym rozwiązaniem są sklepy charytatywne takie jak mieszczące się na warszawskim Bródnie – „Sklepowisko”. Jeżeli chcesz oddać rzeczy w dobrym stanie, kupić coś w niskiej cenie, a jednocześnie wspierać potrzebujących i planetę – odwiedź Bazyliańską 1, to tam mieści się sklep prowadzony przez Fundację „Siłą Rzeczy”.

Fundacja „Siłą Rzeczy” działa od 2016 r. i koncentruje się na trzech obszarach: wsparciu osób w kryzysach (bezdomności, samotności, sytuacji choroby czy w trudnej sytuacji emocjonalnej lub materialnej), pomocy porzuconym zwierzętom, a także promocji drugiego obiegu rzeczy. W ramach tego ostatniego obszaru Fundacja skupia się na edukacji, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Do 8 kwietnia trwa Gra charytatywno-ekologiczna „Wyścig PO(koronę)MOCY”. To druga edycja tej zabawy, która otrzymała honorowy patronat Burmistrza Dzielnicy Targówek. Celem gry jest m.in. zapoznanie uczestników z ideą drugiego obiegu rzeczy, promowanie gospodarki obiegu zamkniętego i ekologicznych postaw, zmniejszenie cyklu produkcji śmieci, a także wsparcie osób potrzebujących. W zeszłym roku dzięki grze, drugie życie otrzymało ponad 7 500 przedmiotów.

Sklep charytatywny „Sklepowisko” przyjmuje od Darczyńców indywidualnych, a także instytucji, placówek i firm rzeczy, które następnie sprzedaje w niskich cenach, a zysk przeznaczany jest na działania statutowe.

  

Do Sklepowiska możesz oddać prawie wszystko

meble, ubrania, buty, artykuły dekoracyjne i wyposażenia wnętrz, akcesoria kuchenne, zabawki, książki, pralkę, kuchenkę itp. Warunkiem jest to, że ta rzecz jest w dobrym stanie i nadaje się do dalszego użytkowania. Dlaczego warto oddać niepotrzebne rzeczy albo kupić w sklepie charytatywnym? Masz gwarancję tego, że Twoje rzeczy trafią w dobre ręce, do osoby, która rzeczywiście chce je mieć, bo przecież za nie zapłaci. Minimalizujesz wtedy ryzyko, że Twoje rzeczy znajdą się u osoby, która tak naprawdę ich nie potrzebuje, wzięła bo były za darmo, albo dostała od pracowników placówki pomocowej, a finalnie i tak skończą one na śmietniku. Co do śmietnika… Oddawanie rzeczy jest ekologiczne, bo przyczynia się do redukcji obiegu śmieci. Dla osób kupujących jest natomiast miejscem gdzie mogą tanio kupić rzeczy, czasem bardzo wysokiej jakości czy nabyć oryginalne przedmioty. To rozwiązanie dobre dla człowieka i planety.

Przed przywiezieniem rzeczy do „Sklepowiska” zadzwoń pod numer: 507 111 927 lub napisz: kontakt@sklepowisko.org.

Po rzeczy wielkogabarytowe pracownicy sklepu są w stanie pojechać i odebrać w dogodnym terminie.

TAK DZIAŁA SKLEPOWISKO

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły