[NASZ TEMAT] Czy burmistrz Kucharski chce śmierci mieszkańców na torach?

PKP oddało mieszkańcom Warszawy nową stację PKP Olszynka Grochowska. Mieszkańcy na nią bardzo długo czekali, ale korzystanie z niej okazuje się bardzo mocno utrudnione bo miasto, a dokładnie pan Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi Południe nie zadbał (mając na to czas i pieniądze) o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy muszą dojść ulicą Markowską na stację. Czy Kucharski chce doprowadzić do tragedii?

Co zrobiono w temacie?

PKP modernizuje całą linię, ale miasto nie zrobiło nic! Do stacji trzeba jakoś dojść, nie ma chodnika, ulica nie jest oświetlona i nie ma parkingów, o takich fanaberiach jak parking park and ride nawet szkoda gadać. To nie wszystko – oprócz chodnika brakuje przede wszystkim przejścia dla pieszych!

Oto treść interpelacji jaką złożył radny Grochowa, Marek Borkowski. Oto jej treść:

 

 

 

Niestety,  pomimo licznych próśb i apeli, oraz moich interpelacji brak jest jakiejkolwiek woli ucywilizowania tego miejsca. Milutko, prawda?

 

 

 

 

KOMENTARZ

Pan Kucharski to najdłużej zasiadający na stanowisku burmistrz z ramienia warszawskiej Platformy Obywatelskiej, 18 lat! Ma też już swoje lata, wręcz zbliża się do wieku, w którym należy się zatrzymać i zrobić sumienie rachunku ze swojego życia. Dziś świąteczna niedziela, idealny czas na takie refleksje, tym bardziej że to kolejna sprawa, którą opisujemy w bardzo krótkim czasie, a która dzieje się na Pradze Południe – właśnie zarządzanej przez Tomasza Kucharskiego. A może Pan Kucharski już jest tak zblazowany, że mu się po prostu nie chce…

Być może pan Kucharski, właśnie ze względu na wiek, nie ogarnia już pewnych rzeczy i nie dociera do niego, że jego urzędowanie może doprowadzić do tragedii. Panu burmistrzowi radzimy przejść już na zasłużoną emeryturę, i oddać pałeczkę komuś, kto o mieszkańców zadba realnie.

Aha, oczywiście żadnego „aktywisty” z MJN czy innej patoorganizacji ten temat nie interesuje, mimo że mieszkańcy Grochowa walczą o to wiele, wiele tygodni, i głośno o tym mówią i piszą!

 

 

 

To kolejna niezałatwiona sprawa przez burmistrza Kucharskiego

 

Czy burmistrz Praga Południe, Tomasz Kucharski, celowo poświadcza nieprawdę i „olewa” mieszkańców?

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły