Darmowe badania piersi w Warszawie w ramach akcji „Biustowniczki” już 5 kwietnia

„Biustowniczki” to inicjatywa, w której mogą wziąć udział kobiety od 18 do 35 roku życia, czyli te, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne. Dzięki niej mogą one skorzystać z darmowego USG piersi – bez skierowania, ubezpieczenia czy zapisów. Akcja ma charakter ogólnopolski, a jedne z badań odbędą się 5 i 6 kwietnia w Warszawie w specjalnie przygotowanych do tego celu gabinetach mobilnych. Projekt organizuje Fundacja Kapitan Światełko, natomiast jego wyłącznym partnerem strategicznym jest Santander Consumer Bank.

„Biustowniczki” w innych miastach Polski

Już 5 kwietnia w Warszawie rozpoczną się kolejne badania przesiewowe pod kątem zdrowia piersi dla kobiet w wieku 18-35 lat, finansowane przez Santander Consumer Bank. Specjalnie przygotowane do tego celu gabinety mobilne staną w Centrum Handlowym Atrium Promenada przy ul. Ostrobramskiej 75C. Lekarze będą tam czekać na kobiety przed 36 rokiem życia przez dwa dni – 5 i 6 kwietnia w godz. od 10:00 do 20:00. Na badania można przyjść bez skierowania czy nawet ubezpieczenia. Nie obowiązują zapisy, o kolejności w gabinetach mobilnych decyduje czas przyjścia na miejsce.

Panie, które nie pochodzą z Warszawy lub okolic nie muszą się martwić. W kolejne piątki i soboty aż do 18 maja br. zainteresowane kobiety przed 36 rokiem życia będą mogły skorzystać z USG piersi na tych samych zasadach w wybranych galeriach handlowych w Katowicach, Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku. Każdego dnia akcji lekarki prowadzące badania będą dostępne w dwóch gabinetach, od 10:00 do 20:00.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły