Dziś Narodowy Dzień Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Agora i tym razem musiała napluć na Polaków

24 marca 1944r. niemieccy zbrodniarze zamordowali Józefa i Wiktorię Ulmów oraz ich sześcioro dzieci (w tym jedno nienarodzone) za ukrywanie i pomoc kilku rodzinom żydowskim.

Mogą zostać wymazani ze szkolnych podręczników

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką obchodzimy w rocznicę zamordowania bł. Rodziny Ulmów. Od zabicia Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci przez Niemców mija dziś 80 lat.

Drakońskie niemieckie prawo okupacyjne karało śmiercią Polaków, którzy ukrywającym się Żydom „świadomie udzielają przytułku”. Mimo to tysiące Polaków nie bało się ukrywać swoich sąsiadów. Bardzo duży udział w dziele ratowania życia miały polskie zakony oraz polscy księża. Szacuje się, że dzięki takiej pomocy udało się uratować około 100 tys. polskich Żydów.

Najwięcej Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata to Polacy. W okupowanej Polsce za pomoc Żydom groziła kara śmierci, lecz mimo to znalazło się tysiące niezłomnych bohaterów, którzy heroicznie okazywali człowieczeństwo i chrześcijańskie miłosierdzie.

Dziś postaci takie jak błogosławiona rodzina Ulmów mogą zostać wymazani ze szkolnych podręczników…

 

 

Agora znów wyrzygała się na Polaków

Dosłownie tak. Mimo gremialnej krytyki, którą musiała znieść parę dni temu GW, ta jakby nienaruszona robi swoje! Zohydzić Polaków, nawet w taki dzień! Radio Tok (Agora, ta sama spółka co GW) emituje rozmowę z antypolskim historykiem, który twierdzi, że jego ojciec nigdy nie bał się Niemców tak, jak bał się Polaków…

Dla antypolskiej Agory nie jest ważne, że za chwilę w szkołach nie będzie mowy o rodzinie Ulmów. W antypolskiej Agorze ważne jest aby raz na jakiś czas wyrzygać się na Polaków. Wtedy czują diabelską satysfakcję!

 

 

Wyjaśnienie

Warto odpowiedzieć: Szmalcownicy byli tym marginesem, który właśnie bał się bardziej Polaków niż Niemców. Bowiem legalna administracja okupowanego państwa polskiego, w tym jej siła zbrojna – Armia Krajowa, szmalcowników i zdrajców ojczyzny eliminowała.

Zostając przy tej emocji – w Narodowy Dzień Pamięci o Polakach ratujących Żydów w czasie niemieckiej (!) okupacji, warto dodać że Jan Grabowski jest hochsztaplerem – by nie napisać „szmalcownikiem” – badań naukowych i polskiej pamięci.

Z marginesu społecznego chce uczynić tendencję narodową, w święto Tych wielu, którzy stracili życie za pomoc Żydom. – K. Nawrocki, IPN

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły