Rusza proces Jarosława Jakimowicza

Jarosław Jakimowicz został oskarżony o wysyłanie wulgarnych i znieważających treści do przypadkowych osób znalezionych w internecie. Kilka ze stosowanych przez niego określeń pokazujemy na grafice – czytamy na stronie OMZR.

W piątek odbędzie się pierwsze posiedzenie w procesie Jakimowicza

W sumie podobnych zgłoszeń trafiło do nas ponad 30 od osób, które były wyzywane przez Jakimowicza. 5 z nich zdecydowało się wnieść wraz z nami akt oskarżenia. Zapewniliśmy pełnomocnictwo prawne, przed sądem pokrzywdzonych reprezentuje mecenas Magdalena Spisak, która wygrała już wiele spraw wytaczanych przez Ośrodek.

Jarosław Jakimowicz to niespełniony aktor, był przez lata kompletnie zapomniany po jednym występie w „Młodych wilkach” z połowy lat 90-tych. Później długo starał się znowu stać popularnym występując w coraz bardziej żenujących produkcjach. Wreszcie został twarzą reklamy… skupu katalizatorów.

Od zapomnienia uratował Jakimowicza PiS. Przebrzmiały gwiazdor publicznie dziękował Antoniemu Macierewiczowi na wizji, za co dostał angaż do programów pisowskiej telewizji.

Jednak ostatecznie nawet TVPiS nie chciała mie z nim nic wspólnego, został wyrzucony z powodu skarg od współpracujących z nim kobiet na „nieprzyzwoite zachowanie”. Rozgoryczony Jarosław zaczął nagrywać filmiki, w których postponował dotychczasowych kolegów i koleżanki z telewizji.

Jednocześnie Jakimowicz był bardzo aktywny na swoich mediach społecznościowych. Tam zamieszczał wiele treści nienawistnych i znieważał internautów. Szczególną obsesję miał na punkcie osób LGBT. W jego ustach homofobiczne określenia pojawiały się wyjątkowo często.

Na posadzenie Jakimowicza na ławie oskarżonych czekaliśmy długo. Początkowo śledztwo miało być prowadzone z urzędu, jednak prokurator najwyraźniej został poinformowany, że zajmowanie się ulubieńcem Macierewicza może być groźne dla jego dalszej kariery. To była częsta praktyka ziobrowskiego ministerstwa sprawiedliwości, śledztwa dotyczące pupilków władzy znikały w tempie ekspresowym.

Wtedy zdecydowaliśmy się na wniesienie prywatnego aktu oskarżenia.

I w piątek odbędzie się pierwsze posiedzenie w procesie Jakimowicza. O jego przebiegu będziemy Państwa informować.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły