Będzie nowy przystanek tramwajowy na Obozowej przy ul. Dalibora

Pierwszy etap prac rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 15 ma 16 marca i potrwa do piątku, 22 marca, do końca dnia. Zamknięta zostanie jezdnia ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Ciołka. Zakaz wjazdu na ten fragment nie będzie dotyczył dojazdu do posesji. Kierowcy objadą utrudnienia ulicami Księcia Janusza i Górczewską do Ciołka.

Budowa przystanku przy Ciołka

W trakcie budowy przystanku na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 129, 184, 197, 201, 249 oraz nocne N45 i N95. Autobusy linii 129 i 249 w kierunku Koła z ulicy Obozowej skręcą bezpośrednio w Ciołka i zakończą kursy na przystanku Dalibora 03, natomiast w drugim kierunku (czyli PKP Ursus i Osiedla Górczewska) pojadą prosto Ciołka do Górczewskiej. Autobusy linii 184, 197, 201 w kierunku północnym pojadą prosto ulicą Ciołka do Obozowej i nią do Księcia Janusza; trasy linii nocnych N45 i N95 nie zmienią się. W przeciwną stronę wszystkie autobusy będą jechały ulicami Księcia Janusza i Newelską do Ciołka.

Dodatkowo w weekend, 16-17 marca, tramwaje linii 20, 23 i 24 będą jeździły na krótszych trasach. „Dwudziestki” zakończą kursy (i wyruszą w przeciwnym kierunku) na ulicy Obozowej na przystanku Wawrzyszewska. Tramwaje linii 23 będą kursowały na trasie Czynszowa – Okopowa i następnie „zmienią się” w linię 24 o trasie Okopowa – Gocławek. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 70 z pętli Boernerowo na pętlę Koło oraz autobusowa linia zastępcza Z23 zapewniająca bezpośrednie połączenie z Bemowa na Wolę na trasie Nowe Bemowo – Ostroroga przez ulicę Obozową.

  

za; Tramwaje Warszawskie

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły