[VIDEO] „Taką cenę płacą polscy naukowcy, którzy chcą publicznie wyrażać swoje zdanie. Zdanie na jeden z tematów, na który obowiązuje jedna prawda”

Wczoraj opublikowaliśmy tekst doktora Macieja Kaweckiego, w którym informuje że  jego wywiad z profesorem Szymonem Malinowskim (z największym polskim autorytetem z obszaru zmian klimatu) został usunięty z youtuba, tylko dlatego że kwestionuje brednie w poprawnie politycznych mediach. Dziś ten sam profesor tłumaczy jaki jest traktowany przez obsesjonistów i fanatyków klimatycznych oraz czym są zmiany klimatyczne. Gdyby świat słuchał takiego profesora, to żaden Trzaskowski nie ośmieliłby się nawet bredzić na temat płonącej planety, a ekoterroryści nie niszczyliby naszej cywilizacji.

Eliminacja

Taką cenę płacą polscy naukowcy, którzy chcą publicznie wyrażać swoje zdanie. Zdanie na jeden z tematów, na który obowiązuje jedna prawda. Gdy powie się cokolwiek niezgodnego z jedną, powszechnie akceptowalną prawdą, jest się często zwyczajnie linczowanym. Gdy powie się cokolwiek niezwiązanego z powszechnie akceptowalną linią o zmianach klimatu usłyszy się „kto Wam zapłacił?”. Gdy powie się cokolwiek dobrego na temat Chin usłyszy się „jesteś chińskim agentem”. Gdy w powszechnej psychozie na temat Big-Techów powie się dobre słowo na ich temat słyszy się „zapłacili mu”. Gdy zacznie się sceptykom pandemicznym jakkolwiek oddawać atencję usłyszy się „co ty, jesteś foliarzem?”. I tak grupy ludzi zostawia się samemu sobie. Prof. Szymon Malinowski wyraża zdanie, że jedną z głównych odpowiedzialności za to wszystko ponoszą media. Stawia tezę, że już dawno przestały pełnić głównie funkcję informacyjną, a stały się maszynami do zarabiania pieniędzy.

Ktoś w Polsce zrobił debatę autorytetów o aborcji? Nie. Bo każdy, kto by w niej wystąpił i wyraził zdanie inne niż reszta, byłby zmiażdżony. A do innego zdania każdy ma przecież prawo. Osoby publiczne, zwłaszcza politycy agresją, którą serwują nam w sieci, jeszcze potęgują te zjawiska. Jak w takiej atmosferze mamy budować społeczeństwo oparte na wiedzy i nauce? W ten sposób? Gdy czytam komentarze pod moim wczorajszym, poniższym wywiadem który szczerze polecam, zastanawiam się, czy na ten społeczny dialog nie jest już za późno. Czy my potrafimy jeszcze ze sobą jakkolwiek rozmawiać.

 

Tu zapraszamy na wywiad z profesorem Malinowskim:

 

 

dr Maciej Kawecki

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły