Dzielnica Ursynów wprowadza innowacyjne rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnościami

Dzielnica Ursynów i firma Piruet sp. z o.o. wprowadzają innowacyjne rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnościami na ogólnodostępnym, bezpłatnym lodowisku przy ul. Kajakowej 12b.

Jak to działa?

Specjalnie zaprojektowane i atestowane urządzenie Lugicap Ice Perf (szczegółowe informacje(otwiera się w nowej karcie)) to całkowita nowość na polskim rynku. Pozwala poruszać się po lodzie osobom korzystającym z wózka inwalidzkiego. Wózek napędzany jest w tym wypadku przez osobę jadącą za nim na łyżwach. To rozwiązanie otwiera nowe możliwości przed osobami z niepełnosprawnościami, pozwalając im w bezpieczny sposób cieszyć się korzystaniem z lodowiska.

– Gdy tylko to innowacyjne rozwiązanie pojawiło się w naszym kraju, natychmiast, pomimo kończącego się wkrótce sezonu łyżwiarskiego na Ursynowie, postanowiliśmy je przetestować i wprowadzić. Dzięki temu zwiększy się dostępność naszego lodowiska i mam nadzieję, że znajdą się chętni, aby z niego skorzystać. Cieszę się, że możemy podejmować kolejne działania na rzecz zwiększenia szans różnych grup mieszkańców na aktywne uczestnictwo w sporcie i rekreacji – mówi Piotr Zalewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

  

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły