15 marca ulicami Warszawy przejdzie Męska Droga Krzyżowa za Życiem

15 marca ulicami Warszawy przejdzie Męska Droga Krzyżowa za Życiem. W obliczu propozycji zmian prawnych, które uderzają w istnienie najbardziej bezbronnych dzieci, wspólnoty i organizacje tworzące Inicjatywę Zjednoczeni 2022 zapraszają do uczestnictwa w tej modlitwie – czytamy na stronie organizatorów.

Sedno sprawy

Męska Droga Krzyżowa za Życiem to  akt pokuty za grzechy popełnione przeciw życiu poczętemu. Uczestnicy wydarzenia będą modlić się także o ochronę życia zagrożonych dzieci nienarodzonych oraz za ich ojców i matki.

Polski parlament już za kilka tygodni będzie głosować nad projektami, które przyczynią się nie tylko do śmierci tysięcy dzieci poczętych, ale mogą także stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia, dziewcząt i kobiet.

Chcemy postawić akcent na rolę i misję mężczyzn, mężów i ojców, którzy są odpowiedzialni za życie w rodzinie, za życie rozwijające się pod sercem matki. To oni powinni zapewnić bezpieczeństwo matce, która spodziewa się dziecka. Męska Droga Krzyżowa za Życiem jest wezwaniem dla mężczyzn do odważnej obrony swoich rodzin oraz do odpowiedzialności, za życie które jest powoływane przez kobietę i mężczyznę mówi w imieniu Zjednoczonych 2022 Artur Wolski z Inicjatywy Męski Różaniec.

 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły