Tak Ratusz dba o miejską komunikację – E-2 nie wróciło, a 135 wiecznie z opóźnieniami!

Rafał Trzaskowski chwali się bez przerwy warszawską komunikacją miejską. O cięciach w niej piszemy dość często. Tym razem na tapet bierzemy linię E-2, która miała wrócić po budowanie metra, i linię 135.

Co z E-2?

Popularna linia E-2 woziła mieszkańców Bemowa od 1992 r. W 2016 r. w związku z budową 2 linii metra trasa Edka została skrócona do Woli. ZTM i Urząd Miasta deklarowali i obiecywali, że E-2 wróci na Bemowo po otwarciu Górczewskiej. I co? i jak to często bywa z obietnicami – na nich się skończyło, Edek do nas nie wrócił. Obecnie ZTM proponuje zmianę trasy i zmianę częstotliwości 105 co dla większości mieszkańców Jelonek nie stanowi dobrej wiadomości. Wcześniej WTP zredukowało  częstotliwość linii 171, 112, czy 190.

W przyszłym roku ma zakończyć się rozbudowa metra. A co za tym idzie, mieszkańców będzie czekać batalia o zachowanie dogodnej komunikacji w obrębie dzielnicy.

Jednym z moich priorytetów, jeżeli Państwo mi zaufają i wybiorą do rady dzielnicy, będzie podjęcie dialogu z ZTM w celu wypracowania najlepszych rozwiązań, tak aby komunikacja w obrębie naszej dzielnicy zachęcała do korzystania z niej i była jak najbardziej wygodna dla mieszkańców. Żeby tak się stało, będą niezbędne szeroko zakrojone konsultacje społeczne – ale takie, które realnie będą miały znaczenie, a nie będą zrobione proforma, aby tylko je odhaczyć pisze Rafał Jakimiak.

„Linia 135. ma zawsze opóźnienie przy bazarze”

„Rozkład jazdy to fikcja”, „Od 16 minut czekam na ten z 16:22”, to tylko niektóre ze zdań które usłyszałam od mieszkanek i mieszkańców oczekujących na autobus linii 1️35 na przystanku „Gdecka 02” przy bazarku. Chcę aby komunikacja miejska była punktualna a jakość świadczonych usług na rzecz Mieszkanek i Mieszkańców była na jak najwyższym poziomie. Wsłuchując się Wasze głosy, jak również własne spostrzeżenia, jako działaczka społeczna w Rada Osiedla Grochów Północny sporządziłam projekt interpelacji w sprawie notorycznie opóźnionego autobusu linii 1️35

Interpelacja została skierowana do Przewodniczącego Rady Dzielnicy Praga-Południe – czytamy na profilu Beaty Miklaszewskiej – kandydatki do Rady Dzielnicy Praga-Południe.

 

 

 

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły