[APEL] Bądźcie hojni! Bez Waszej pomocy ta kawiarnia prowadzona przez i dla osób z dysfunkcjami prędko nie ruszy!

W Pruszkowie stowarzyszenie „Jaspis” i wolontariusze współpracujący ze stowarzyszeniem, pracują nad projektem „Kawiarni Szczęśliwa Siódemka”, nazwa wzięła się od wyjątkowej szkoły , która obecnie nazywa się Zespołem Szkół Specjalnych im. ks.Jana Twardowskiego, w tej szkole uczą się dzieci i młodzi ludzie,którzy są osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Na rynku pracy jest problem z pracą dla osób z dysfunkcjami. Dlatego chcemy pomóc wystartować tym młodym ludziom na rynku pracy. Chcemy, aby mogli w jakiś sposób stać się dorośli i pokazać, że ich niepełnosprawność nie przekreśla szansy na fajne życie zawodowe. Dlatego też na dole znajdziecie link do zrzutki!

Tak oto powstał pomysł

Pomysł stworzenia Kawiarni Szczęśliwa Siódemka, w której każdy , kto poczuje się na siłach spróbował być dorosłym i zaczął zarabiać pieniądze. Kawiarnia ma być miejscem pracy, ale również miejscem, gdzie wszyscy będą czuli się jak w domu, bezpiecznie i komfortowo. Nie ma tu miejsca na hejt i znieważanie z którym osoby niepełnosprawne spotykają się na co dzień. W kawiarni na wstępie ma znaleźć pracę około 15 młodych ludzi, w tym ja sama. Chcę zawalczyć o powstanie tego miejsca i dać przykład innym, że pomimo niepełnosprawności potrafię i chcę!!! Prace trwają już trzy miesiące , szukany jest lokal, miejsca na szkolenia ,ewentualnie sponsorzy,darczyńcy. Bez tego wszystkiego nie jesteśmy w stanie wystartować.

Kawiarnia oprócz części typowo kawiarnianej, gdzie będzie sprzedawana kawa, ciasta i inne specjały. Będzie miała miejsce na warsztaty dla różnych grup. Marzenia mamy duże, ale jesteśmy też świadomi, że takich miejsc pracy w Polsce jest mało i sami nie osiągniemy celu bez wsparcia. Stworzona już jest strona na Facebooku, która powoli zyskuje zwiększenie zasięgów. Strona internetowa, zbiórka, może Pani wszystko sprawdzić, a ja chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

Zbiórka ruszyła, ale stoi teraz w miejscu wierzę, że jesteście Państwo nam w stanie pomóc chociażby poprzez rozpowszechnienie informacji o naszej idei i celowości zbiórki. Macie moc, której tak bardzo potrzebujemy na starcie.

 


Tu link do ich fanpejdża: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555958909822

A tu link do zrzutki: https://zrzutka.pl


 

O nas

A tak inicjatorzy tej zrzutki napisali o nas:

Dzień dobry bardzo intensywnie obserwuję Państwa działania w mediach społecznościowych, podziwiam za wielkie serce i za szerzenie dobra, wśród nas wszystkich. Mam świadomość,że takich wiadomości jak ta dostajecie setki dziennie. Postanowiłam spróbować i opowiedzieć pewną historię.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły