[ALARM] Dawny ośrodek Wedlów również zamienia się w ruinę! Gdzie jest Państwo Polskie?

Od czterech lat informujemy opinię publiczną o fatalnym stanie dawnego folwarku rodziny Wedlów koło Otwocka, a dziś pokażemy jak wygląda dawny ośrodek wypoczynkowy zbudowany przez Jana Wedla. Był to ośrodek dla pracowników fabryki na Kamionku. Jak widać 100 lat temu dbałość o drugiego człowieka i jego własność była rzeczą powszechną. Po dawnych własnościach wybitnie zasłużonej dla Polski rodziny Wedlów za chwilę nie będzie śladu, tak dbamy o nasze dziedzictwo…

Rys historyczny

Według otwockich historyków ” Ptasie Mleczko ” prawdopodobnie powstało w Świdrze w 1936 roku po przyjeździe Jana Wedla z Francji. A według właściciela ( opiekuna ) willi która jest obecnie w ruinie , nazwa pianki polaną wedlowską czekolada powstała na werandzie podczas gdy Jan Wedel siedział na niej ze swoimi pracownikami z pobliskiego dawnego ośrodka wypoczynkowego E.Wedel.

Emil Wedel kupił cześć folwarku Wolimontowice w 1910 roku. Natomiast według firmy Lotte Wedel dawny ośrodek wypoczynkowy E.Wedel został zbudowany w Świdrze w latach 30 w XX wieku . Za willą w kierunku rzeki Świder znajdował się kort tenisowy oraz sad owocowy.

  

Ten ośrodek wypoczynkowy Wedla był do kupienia w 2019 roku tylko 4 mln zł, niestety nikt się nie zgłosił.

Od lat dziedzictwo rodziny Wedlów, wybitnie zasłużonej dla Polski popada w ruinie. Nie dbając o nie udowadniamy, że jako społeczeństwo jesteśmy mentalnymi dzikusami.

 

[TYLKO U NAS] Dawny folwark E. Wedla w koszmarnym stanie!

 

Daniel Echaust, Społeczny Opiekun Zabytków, Naczelny Portalu Warszawskiego

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły