[NASZ TEMAT] To nie żarty! Plac zabaw (nadzwyczajny bubel) w Parku Ujazdowskim jest nieczynny już prawie 5 lat!

„Tę niezwykle kolorową i niepowtarzalną przestrzeń podzieliliśmy na 5 specjalnych stref dostosowanych do różnych grup wiekowych. Znajdziecie tam trampoliny, ścieżkę sensoryczną, zjeżdżalnię, huśtawki, linarium…i wiele innych atrakcji! Plac zabawa czynny jest w godzinach otwarcia parku,czyli między 6:00 a 21:00.” pisała w lipcu 2019 roku Justyna Glussman, która Bogu dzięki dawno temu odeszła z Ratusza.

I się zaczęło

Okazało się, że pierwsze mechanizmy nie działały już po …miesiącu, o czym informowaliśmy na bieżąco! 13 marca 2022 roku na naszych łamach pojawia się artykuł pod tytułem Przestrzegaliśmy! Plac zabaw w Parku Ujazdowskim nie nadaje się do użytku…i długo nie będzie. Piszemy w nim między innymi:

Tę niezwykle kolorową i niepowtarzalną przestrzeń podzieliliśmy na 5 specjalnych stref dostosowanych do różnych grup wiekowych. Znajdziecie tam trampoliny, ścieżkę sensoryczną, zjeżdżalnię, huśtawki, linarium…i wiele innych atrakcji!” – tak to miejsce zachwalała w lipcu 2019 roku Justyna Glusman, która jak widać ma koncie same porażki. Po dewastacji Dolinki Służewieckiej, teraz to. A przestrzegaliśmy właśnie od 2019 roku, że miasto zniszczy zabytkowy Park Ujazdowski, i zmarnotrawi miliony pochodzące z kieszeni podatników.

1. 6 sierpnia 2019 rok pisaliśmy – „ten nowo otwarty obiekt powinien być absolutnie nieskażony niedoróbkami. Niestety na zdjęciu powyżej widać, że coś poszło znów nie tak. I to nie jedyny przyrząd, który nie nadaje się już do użytku, tym bardziej że wydano ciężkie miliony  z naszych podatków” – https://portalwarszawski.com.pl/2019/08/04/plac-zabaw-dla-dzieci-w-parku-ujazdowskim-kolejna-porazka/.

2. 5 września 2019 roku pisaliśmy – „minął miesiąc od oddania inwestycji. Powtórzmy głośno i wyraźnie – MIESIĄC i okazuje się, że plac zabaw (swoją drogą estetycznie bardzo ubogi i potwornie przeskalowany) został zamknięty ze względu na roboty konserwacyjne!” – https://portalwarszawski.com.pl/2019/09/05/plac-zabaw-w-parku-ujazdowskim-okazal-sie-byc-kolejna-fuszerka/.

3. 20 listopada 2019 roku pisaliśmy – „zgodnie z planem plac zabaw w Parku Ujazdowskim został zamknięty na okres zimowy. Ponowne otwarcie placu zabaw planujemy wstępnie na połowę marca przyszłego roku. Dokładny termin, uzależniony od warunków pogodowych, podamy Państwu w stosownym czasie.” (Zarząd Zieleni) – https://portalwarszawski.com.pl/2019/11/20/plac-zabaw-w-parku-ujazdowskim-bedzie-nieczynny-az-do-marca/

I wiele innych artykułów napisaliśmy na ten temat. Mijają lata i okazuje się, że prawdopodobnie plac zostanie oddany do użytkowania za sto lat...a przez ten czas trzeba go opłacać.

 


Ten bubel widzą wszyscy

 

Koszt budowy – 3,5 mln zł.
Start prac – 2017. Otwarcie – 2019 (z 2-letnim opóźnieniem), ale już po miesiącu plac zamknięto czasowo z powodu usterek. Potem z powodu zimy i kolejnych napraw.
2021 – zamknięcie definitywne.
Koszt napraw, 4 mln zł, przewyższa już koszt budowy.

Po pracach w 2019 (Trzaskowski był już wtedy prezydentem W-wy) zgłaszano liczne uwagi dot. projektu, bezpieczeństwa, szczegółów technicznych, np.: brak zabezpieczeń, strome wejścia/zejścia, nieodpowiednie materiały i nawierzchnie.


KOMENTARZ

Ekonomistka Glusman zarządzała warszawską zielenią. Przestrzegaliśmy! Warszawskimi drogami zarządzają ludzie bez technicznego wykształcenia (Zarząd Dróg Miejskich), radnymi są ludzie, którzy fałszują rzeczywistość (Scholz, Dziduszko – Zyglewska) lub mają leje dyplowmy (Collegium Humanum). Przestrzegamy! Miejscy uzurpatorzy, często mieszkający w naszym mieście od paru lat okradają nas w postaci Budżetu Obywatelskiego, i dewastują bezkarnie Warszawę. Przestrzegamy przed ich działaniami, i kompletną ignorancją na temat miasta. Od lat! Powstające patostronki prowadzone przez zaburzone jednostki, a uderzające w nasze dobre imię nie zmienią faktu, że Rafał Trzaskowski kompletnie nie radzi sobie z zarządzaniem Warszawy bo otacza się nieukami. Ten najdroższy ratusz w historii doprowadził nas do długu na poziomie 7 miliardów złotych, ale jak widać ta suma może się zmienić, na niekorzyść.

Czy ratusz nie dysponuje fachowcami? Czy musimy tolerować tę koszmarną bylejakość i roztrwanianie naszych pieniędzy?? A może sprawą powinna zająć się prokuratura? Będzie jak z Salą Kongresową?

Niestety, tak się dziwnie dzieje, że zawsze celnie przewidujemy skutki, ale przed nimi PRZESTRZEGAMY i piszemy co robić, aby nie dochodziło do takich sytuacji jak z placem zabaw w Parku Ujazdowskim…niestety, oni wiedzą lepiej!

 

TU WYBRANE ARTYKUŁU O PARKU UJAZDOWSKIM

 

Plac zabaw dla dzieci w Parku Ujazdowskim kolejną porażką?

 

„Patrz przez ogrodzenie” – rzecz o bublu, który zdewastował Park Ujazdowski

 

„Patrz przez ogrodzenie” – rzecz o bublu, który zdewastował Park Ujazdowski

 

Przestrzegaliśmy! Plac zabaw w Parku Ujazdowskim nie nadaje się do użytku…i długo nie będzie

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski