Skandal to mało powiedziane! Czy Aktywna Białołęka i Polska 2050 to nic innego jak deweloperka?

Jak informują społecznicy na profilu Mieszkamy nad Kanałem Żerańskim istnieje obawa, że Polska 2050 Warszawa i Aktywna Białołęka są powiązane z deweloperem. To bardzo możliwe. O chorej sytuacji i planach, które niszczą przestrzeń piszemy regularnie na naszych łamach. Ale oddajmy głos społecznikom z Mieszkamy nad Kanałem Żerańskim.

Deweloperka jest coraz bardziej aktywna na Białołęce

Tymczasem w wyborach samorządowych wspólny komitet założyły Polska 2050 Warszawa i Aktywna Białołęka, w której organie nadzoru (komisja rewizyjna) zasiada pan Leszek. Oto, co znajdziecie w KRS na jego temat:
Kalisto Ursus – Członek Zarządu – realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków
IF-M205 – Członek Zarządu – kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek
Projekt Legionowo PG – Członek Zarządu – kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków
LH4 Projects – Członek Zarządu – kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, przygotowanie terenu pod budowę
IF – Głębocka – Członek Zarządu – kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek
Euro Ring Development – Członek Zarządu – kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek
Ostoya Kaspra – Członek Zarządu – kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków

 

Komentarz

To, że Ratusz układa się z deweloperami wynik z czystej ekonomii, a że przy okazji będzie mniej wygodnie kogo to interesuje. Ale Białołęka to ekstremalny przykład, gdyż to tam realizowane są dziwne inwestycje, które realizowane z rażącym narażeniem prawa.

To nie pierwszy przypadek, kiedy osoba z kręgów samorządowych lub aspirująca do nich, ma silne powiązania z deweloperami. W przeszłości dosyć głośnym echem odbiła się współpraca kilku radnych PO z takimi firmami. Zbigniew Madziar reprezentował interesy Atal, Waldemar Roszak, aktualnie przewodniczący Komisji Infrastruktury na Białołęce – JW Construction. Interesy deweloperów wspierał nawet były wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Nie ma się co dziwić, bo Białołęka to druga co do wielkości dzielnica miasta i obszar, który w najbliższych latach będzie najintensywniej się rozwijać.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły