„Wieloryb” pod Kopą Cwila na Ursynowie nie przeżył nawet roku, a realizacja kosztowała kilka mln zł

„Wieloryb” pod Kopą Cwila naprawdę na ostatniej prostej. Trwają ostatnie odbiory i poprawki ze strony wykonawcy prac. Wykonawca zadeklarował gotowość do końcowego odbioru we wtorek 13 czerwca – chwalił się na początku czerwca 2023 roku burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Wielkie otwarcie

„Uśpiony wieloryb” – to niecka w parku im. Romana Kozłowskiego, która od dziesięcioleci czeka na przebudowę i uruchomienie. „Pomimo trudnej sytuacji finansowej m.st. Warszawy spowodowanej decyzjami rządu w ramach tzw. „piątki Kaczyńskiego” pogłębionych pandemią nie rezygnujemy z realizacji tej koncepcji wypracowanej wspólnie z mieszkańcami w procesie konsultacji społecznych w 2018 roku”pisał Kempa.

Inwestycja częściowo (z wygrodzeniem i fizyczną ochroną) została udostępniona podczas Dni Ursynowa, które odbyły się w dniach 16-17 czerwca 2023 roku.

Realizacja kosztowała kilka mln zł

Nie minął nawet rok, a ta sztandarowa inwestycja Kempy wygląda żałośnie.

A miało być tak pięknie… Wieloryb pod Kopą Cwila na Ursynowie nie przeżył nawet roku. Wypłynęła z niego cała woda, a rośliny wodne umierają. Realizacja kosztowała kilka mln zł. Szkoda naszych pieniędzy...- informuje Projekt Ursynów.

 

 

Do sprawy odniósł się Paweł Lenarczyk, zastępca burmistrza Ursynowa

W związku z informacjami zamieszczonymi na fp Projekt Ursynów dotyczącymi braku wody w naszym „wielorybie” w Parku Kozłowskiego zamieszczam odpowiedz. Niestety mój oficjalny profil jest blokowany przez tą organizację, ale z tego co wiem, również inni mieszkańcy Ursynowa są podobnie traktowani, dlatego, moją odpowiedz umieszczam u siebie.

W ramach gwarancji udzielonej Dzielnicy Ursynów przez wykonawcę robót budowalnych w terminie do końca kwietnia planowane jest usunięcie wad ujawnionych w czasie użytkowania stawu. Poziom zwierciadła wody związany jest niekontrolowanym wypływem. Przyczyna wypływu wody jest ustalana. Teren planowo został zabezpieczony barierkami w celu wyeliminowania potencjalnych wypadków lub zniszczenia/uszkodzenia fontanny podczas odśnieżania. Planowane jest pozostawienie ogrodzenia na okres prowadzenia prac naprawczych stawu oraz uzyskania równowagi biologicznej zbiornika. Uruchomienie fontanny zaplanowano na początku kwietnia. Uzależnione jest to od warunków atmosferycznych.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły